Liga belgijska - 6. kolejka Pro League: Club Brugge KV - RSC Anderlecht Bruksela 1-0 (0-0)

28 kwietnia na Jan Breydelstadion odbyło się starcie 6. kolejki belgijskiej Pro League pomiędzy drużynami FC Brugge i Anderlechtu Bruksela. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Brugge 1-0. Pojedynek obejrzało 24 925 widzów.

6. kolejka Belgia - First Division A
2019-04-28 18:00 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 24925 | Arbiter: E. Lambrechts
Club Brugge KV
RSC Anderlecht Bruksela
1
0
Wesley 74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 70 meczów zespół Anderlechtu Bruksela wygrał 28 razy i zanotował 23 porażki oraz 19 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter ukarał kartką Antonia Milicia, piłkarza gości.

Drugą połowę drużyna Anderlechtu Bruksela rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andy'ego Najara wszedł Dennis Appiah. W 48. minucie kartkę obejrzał Krepin Diatta z FC Brugge.

W 57. minucie za Arnauta Groenevelda wszedł Emmanuel Dennis. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Clintonowi Macie, zawodnikowi FC Brugge.

Jedyną bramkę meczu zdobył Wesley dla zespołu FC Brugge. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Anderlechtu Bruksela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Francis Amuzu, a murawę opuścił Alexis Saelemaekers. W 79. minucie Yari Verschaeren został zmieniony przez Ivana Santiniego, co miało wzmocnić jedenastkę Anderlechtu Bruksela. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Siebe'a Schrijversa na Marvelousa Nakambę. Kibice FC Brugge nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jelle'a Vossena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Wesley.

Sebastiaan Bornauw
71′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Serigne Modou Kara Mbodji
Brandon Mechele
Antonio Milić9′
48′ Krépin Diatta
Edo Kayembe
83′ Siebe Schrijvers
Sven Kums
 74′ 90′ Wesley Moraes Ferreira da Silva
Adrien Trebel
57′ Arnaut Danjuma Groeneveld
Elias Cobbaut
83′ Marvelous Nakamba
Francis Apelete Amuzu76′
57′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Yevhen Makarenko
Ikoma Loïs Openda
Peter Žulj
90′ Jelle Vossen
Ivan Santini79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FC Brugge, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.