Liga belgijska - 6. kolejka First Division A: SV Zulte-Waregem - Royal Antwerp FC 2-0 (2-0)

1 września na Regenboogstadion odbyło się spotkanie 6. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Zulte-Waregem i Royalu Antwerp. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Zulte-Waregem 2-0. Mecz obejrzało 7 411 widzów.

6. kolejka Belgia - First Division A
2019-09-01 20:00 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 7411 | Arbiter: J. Boterberg
SV Zulte-Waregem
Royal Antwerp FC
2
0
S. Berahino 35'
D. De fauw 44'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć zespół Zulte-Waregem wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zulte-Waregem w 35. minucie spotkania, gdy Saido Berahino strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Dimitri Oberlin.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Royal Antwerp: Liorowi Refaelovowi w 39. i Jensowi Teunckensowi w 43. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zulte-Waregem w 44. minucie spotkania, gdy Davy De Fauw zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Na drugą połowę drużyna Royalu Antwerp wyszła w zmienionym składzie, za Alexis De Sart, Geoffry'ego Hairemansa weszli Sander Coopman, Kevin Mirallas. W 67. minucie Lior Refaelov został zmieniony przez Iva Rodriguesa.

Dylan Batubinsika
 44′ (k.) Davy De Fauw
Robbe Quirynen
Olivier Deschacht
Abdoulaye Seck
Ewoud Pletinckx
Aurélio Gabriel Ulineia Buta
90′ Omar Govea
Alexis De Sart46′
Ibrahima Seck
Geoffry Hairemans46′
75′ Luka Zarandia
Martin Hongla
Cyle Larin
Lior Refaelov39′ 67′
 35′ Saido Berahino
Dieumerci Mbokani Bezua
80′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Simen Kristiansen Juklerød
90′ Abdoulaye Sissako
Sander Coopman46′
80′ Henrik Rørvik Bjørdal
Faris Dominguere Jenny Haroun
75′ Gianni Bruno
Ivo Tiago dos Santos Rodrigues67′
Nikos Kainourgios
Kevin Mirallas46′

Jedenastka Royalu Antwerp zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Royalu Antwerp przyznał dwie żółte.