Liga belgijska - 6. kolejka First Division A: SV Zulte-Waregem - Club Brugge KV 0-6 (0-4)

20 września na Regenboogstadion odbył się mecz 6. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Zulte-Waregem i FC Brugge. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Brugge 6-0. Na stadionie stawiło się 3 900 widzów.

6. kolejka Belgia - First Division A
2020-09-20 13:30 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 3900 | Arbiter: N. Verboomen
E. Alvarez 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Drużyna FC Brugge wygrała aż 25 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W szóstej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Zulte-Waregem Olivier Deschacht.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Brugge, strzelając kolejnego gola. W 19. minucie trafił Michael Krmenčík. Asystę zanotował Federico Ricca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 31. minucie spotkania, gdy Hans Vanaken zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Ruud Vormer.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Gola na 0-4 strzelił po raz drugi w 41. minucie Michael Krmenčík.

W 62. minucie Saido Berahino został zmieniony przez Mamadou Diarrę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Brugge doszło do zmiany. Eder Alvarez-Balanta wszedł za Ruuda Vormera.

Trzeba było trochę poczekać, aby Charles De Ketelaere wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Hansa Vanakena.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze FC Brugge: Siebe Schrijvers, Youssouph Badji, a na ich miejsce weszli Charles De Ketelaere, Michael Krmenčík.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 74. minucie spotkania, gdy Eder Alvarez-Balanta strzelił szóstego gola. Asystę przy bramce zanotował Siebe Schrijvers.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Odilona Kossounou z FC Brugge, a w 83. minucie Camerona Humphreysa z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-6.

Simon Désiré Sylvanus Deli
6′ (samob.) Olivier Deschacht
Odilon Kossounou81′
83′ Cameron Humphreys
Ruud Willem Vormer66′
62′ Saido Berahino
Thomas Van den Keybus
62′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Youssouph Mamadou Badji72′
Nikos Kainourgios
Siebe Schrijvers72′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast jedenastka FC Brugge w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.