Liga belgijska - 6. kolejka First Division A: Standard Liege - KV Kortrijk 2-1 (2-1)

20 września na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbył się pojedynek 6. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i Kortrijk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Standardu Liege 2-1. Na stadionie stawiło się 6 723 widzów.

6. kolejka Belgia - First Division A
2020-09-20 16:00 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 6723 | Arbiter: J. Boterberg
I. Mboyo 36'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 66 starć zespół Standardu Liege wygrał 33 razy i zanotował 19 porażek oraz 14 remisów.

Od pierwszych minut zespół Standardu Liege zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Kortrijk była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Standardu Liege otworzyli wynik. W 31. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Selim Amallah.

Jedenastka Kortrijk ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Mamadou Oularé. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicolas Raskin.

Piłkarze Kortrijk szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 36. minucie wynik ustalił Ilombé Mboyo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kristofowi D'Haene'owi z jedenastki gości. Była to 38. minuta meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

W 61. minucie Eric Ocansey został zmieniony przez Faïza Selemaniego. W 62. minucie Damjan Pavlovic został zmieniony przez Michela-Ange'a Balikwishę, a za Mamadou Oularégo wszedł na boisko Felipe Avenatti, co miało wzmocnić drużynę Standardu Liege. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hannesa Van der Bruggena na Michiela Jonckheerego.

Trener Kortrijk postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Petara Golubovicia i na pole gry wprowadził napastnika Jovana Stojanovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Standardu Liege doszło do zmiany. Jackson Muleka wszedł za Mehdiego Carcelę-Gonzaleza. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kortrijk: Michielowi Jonckheeremu w 84. i Lucasowi Rougeaux w 90. minucie.

Zespołowi Kortrijk zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Standardu Liege.

Kristof D'Haene38′
81′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Petar Golubović78′
62′ Damjan Pavlovic
Lucas Rougeaux90′
 31′ (k.) Selim Amallah
Ilombé Mboyo  36′
 34′ 68′ Mamadou Obbi Oularé
Michiel Jonckheere70′ 84′
68′ Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
Christophe Lepoint
62′ Michel-Ange Balikwisha
Pape Habib Guèye
Duje Czop
Faïz Selemani61′
81′ Jackson Muleka
Jovan Stojanović78′

Drużyna Standardu Liege zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Kortrijk pokazał trzy żółte.