Liga belgijska - 6. kolejka First Division A: RSC Anderlecht Bruksela - Standard Liege 1-0 (1-0)

1 września na Lotto Park w Brukseli odbyło się spotkanie 6. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i Standardu Liege. Starcie zakończyło się zwycięstwem Anderlechtu Bruksela 1-0. Na stadionie zasiadło 19 500 widzów.

A. Saelemaekers 31'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 68 pojedynków zespół Standardu Liege wygrał 25 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Anderlechtu Bruksela w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Alexis Saelemaekers. Asystę zanotował Nacer Chadli.

W 36. minucie Pieter Gerkens został zastąpiony przez Michela Vlapa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Anderlechtu Bruksela.

W 53. minucie sędzia ukarał kartką Alexisa Saelemaekersa, zawodnika Anderlechtu Bruksela. Po chwili trener Anderlechtu Bruksela postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Petera Žulja. Na boisko wszedł Albert-Mboyo Sambi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener Standardu Liege postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Selima Amallaha i na pole gry wprowadził napastnika Anthony'ego Limbombe'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Standardu Liege i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Nacer Chadli został zmieniony przez Francisa Amuzu, co miało wzmocnić zespół Anderlechtu Bruksela. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renauda Emonda na Aleksandara Boljevicia w 76. minucie oraz Samuela Bastiena na Denisa Drăguşa w tej samej minucie.

Nicolas Gavory
 31′ 53′ Alexis Saelemaekers
Konstantinos Laifis
Philippe Sandler
Mërgim Vojvoda
Killian Sardella
Selim Amallah67′
73′ Nacer Chadli
Samuel Bastien86′
71′ Sieben Dewaele
Merveille Bope Bokadi
36′ Pieter Gerkens
Mehdi Carcela-Gonzalez87′
Yari Verschaeren
Gojko Cimirot
63′ Peter Žulj
Dimitri Lavalée
73′ Francis Apelete Amuzu
Senna Malik Miangue
Edo Kayembe
Aleksandar Boljević76′
63′ Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Anthony Limbombe Ekango67′
36′ Michel Vlap
Denis Mihai Drăguş86′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.