Liga belgijska - 6. kolejka First Division A: Royal Antwerp FC - KAS Eupen 2-2 (0-1)

20 września na Bosuilstadion w Deurnem odbył się mecz 6. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i Eupen. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 3 800 widzów.

6. kolejka Belgia - First Division A
2020-09-20 20:45 | Stadion: Bosuilstadion | Widzów: 3800 | Arbiter: B. Van Driessche
K. Musona 53'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 starć zespół Royalu Antwerp wygrał 15 razy i zanotował osiem porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Knowledge'a Musonę z Eupen, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Ritchie De Laeta z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Eupen otworzyli wynik. Minutę później z rzutu karnego bramkę zdobył Smail Prevljak.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w piątej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dieumerciemu Mbokaniemu i Mamadou Konému. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Eupen.

Na drugą połowę drużyna Royalu Antwerp wyszła w zmienionym składzie, za Nilla De Pauwa wszedł Manuel Benson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eupen w 53. minucie spotkania, gdy Knowledge Musona zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Smail Prevljak.

W 54. minucie Martin Hongla został zastąpiony przez Bruny'ego Nsimbę.

Niedługo później Júnior Pius wywołał eksplozję radości wśród kibiców Royalu Antwerp, strzelając gola w 62. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Abdoulaye Seck.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Eupen: Smailowi Prevljakowi w 65. i Jordiemu Amatowi w 69. minucie.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, drużyna Royalu Antwerp doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Júnior Pius. Asystę zaliczył Dieumerci Mbokani.

W 81. minucie Lior Refaelov został zmieniony przez Kojego Miyoshiego, co miało wzmocnić zespół Royalu Antwerp. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Smaila Prevljaka na Juliena Fontaine'a. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Eupen: Julienowi Fontaine'owi w 86. i Benoîtowi Poulainowi w 89. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Ortwin De Wolf
45′ Ritchie Ria Alfons De Laet
Correia Claro Adriano75′
Simen Kristiansen Juklerød
Jordi Amat Maas69′
 62′, 77′ Júnior Udeme Pius
Senna Malik Miangué
Abdoulaye Seck
Benoît Guy Jean Poulain89′
81′ Lior Refaelov
Jens Cools
46′ Nill De Pauw
Stef Peeters
Pieter Gerkens
Mamadou Koné45′
Faris Dominguere Jenny Haroun
Smail Prevljak  45′ (k.) 65′ 84′
54′ Martin Hongla
Konan Ignace Jocelyn N’Dri
45′ Dieumerci Mbokani Bezua
Menno Koch
81′ Koji Miyoshi
Edo Kayembe63′
Louis Verstraete
Isaac Nuhu
46′ Manuel Benson Hedilazio
Nils Schouterden
54′ Bruny Nsimba
Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi84′ 86′

Jedenastka Eupen zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Royalu Antwerp, a zawodnikom gości pokazał sześć.