Liga belgijska - 6. kolejka First Division A: KV Mechelen - Excel Mouscron 2-2 (2-1)

30 sierpnia na AFAS-stadion Achter de Kazerne odbyło się spotkanie 6. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Mechelen i Exclu Mouscron. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 14 847 widzów.

6. kolejka Belgia - First Division A
2019-08-30 20:30 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Widzów: 14847 | Arbiter: J. Vergoote
N. De Medina 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna KV Mechelen wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Exclu Mouscron. W 13. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Sami Allagui spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Mechelen w 19. minucie spotkania, gdy Igor Rinck zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Rob Schoofs.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie gola wyrównującego strzelił Sami Allagui. Bramka padła po podaniu Fabrice'a Olingi.

Zawodnicy KV Mechelen szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Onur Kaya. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dante Vanzeir.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rob Schoofs z KV Mechelen. Była to 34. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie arbiter pokazał kartkę Deniemu Hočce z zespołu gości. W 52. minucie w drużynie KV Mechelen doszło do zmiany. Sheldon Bateau wszedł za Jordiego Vanlerberghego.

W 72. minucie Marko Bakić został zastąpiony przez Nemanję Antonova. W 73. minucie Dante Vanzeir został zmieniony przez Williama Toguiego, a za Igora Rincka wszedł na boisko Clément Tainmont, co miało wzmocnić zespół KV Mechelen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Deniego Hočkę na Jonathana Buatu.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Nathan De Medina. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fabrice Olinga.

Trzy minuty później w zespole Exclu Mouscron doszło do zmiany. Benjamin Van Durmen wszedł za Jonaha Osabuteya. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Diogo Lucas Queirós
52′ Jordi Vanlerberghe
Marko Bakić72′
 29′ Onur Kaya
Deni Hočko47′ 90′
34′ Rob Schoofs
Fabrice Olinga
73′ Dante Vanzeir
Frank Thierry Boya
 19′ 85′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Jonah Osabutey90′
Nikola Storm
Sami Allagui  28′ 13′ (k.)
Bram Castro
Vaso Vasić
52′ Sheldon Michael Louis Bateau
Alessandro Ciranni
85′ Clément Tainmont
Dimitri Mohamed
73′ William Togui
Benjamin Van Durmen90′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki KV Mechelen, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.