Liga belgijska - 6. kolejka First Division A: KRC Genk - KV Mechelen 3-1 (1-1)

W spotkaniu 6. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 20 września, zespół KRC Genk zwyciężył z KV Mechelen 3-1 (1-1). Mecz na Luminus Arena obejrzało 3 140 widzów.

K. Mrabti 6'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 55 pojedynków jedenastka KRC Genk wygrała 23 razy i zanotowała 19 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Kerim Mrabti. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Gustav Engvall.

Zawodnicy KRC Genk nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 10. minucie Ebere Onuachu wyrównał wynik meczu. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Joakim Mæhle.

W 45. minucie sędzia ukarał kartką Joachima Van Damme'a, zawodnika gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę KRC Genk przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Junya Ito. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 56. minucie Kerim Mrabti został zastąpiony przez Nikolę Storma. W 66. minucie w zespole KV Mechelen doszło do zmiany. Marian Shved wszedł za Roba Schoofsa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KRC Genk w 68. minucie spotkania, gdy Ebere Onuachu strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Junya Ito.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Lucas Bijker
85′ Jhon Janer Lucumí Bonilla
Issa Kaboré
Joakim Mæhle Pedersen
Thibault Peyre
Daniel Muñoz Mejía
Jordi Vanlerberghe
79′ Patrik Hroszovsky
Kerim Mrabti  6′ 56′
Luca Oyen
Rob Schoofs66′
Kristian Thorstvedt
Joachim Van Damme45′
85′ Bastien Toma
Aster Vranckx
 10′, 68′ Ebere Paul Onuachu
Gustav Per Fredrik Engvall73′
 55′ Junya Ito
Igor Alberto Rinck de Camargo
Maarten Vandevoordt
Yannick Thoelen
Casper De Norre
Rocky Bushiri Kisonga
85′ Jules Christ Eboue Kouassi
Jules Van Cleemput
85′ Mats Moeller Daehli
Geoffry Hairemans
Elias Sierra-Cappelleti
Marian Shved66′
79′ Dries Wouters
Nikola Storm56′
Cyriel Dessers
William Togui73′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom KV Mechelen pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.