Liga belgijska - 5. kolejka First Division A: Zulte-Waregem - Sporting Charleroi 0-2 (0-0)

W meczu 5. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 13 września, zespół Zulte-Waregem przegrał ze Sportingiem Charleroi 0-2 (0-0). Mecz na Regenboogstadion obejrzało 3 498 widzów.

5. kolejka Belgia - First Division A
2020-09-13 18:15 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 3498 | Arbiter: J. Boterberg
SV Zulte-Waregem
Royal Charleroi Sporting Club
0
2
K. Rezaei 71'
S. Nicholson 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 starcia jedenastka Sportinga Charleroi wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie Laurens De Bock zastąpił Williama Biandę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sportinga Charleroi w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Kaveh Rezaei. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Shamar Nicholson.

Po chwili trener Zulte-Waregem postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Jannes'a Van Heckego. Na boisko wszedł Abdoulaye Sissako, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Saido Berahino został zmieniony przez Mamadou Diarrę, co miało wzmocnić zespół Zulte-Waregem. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaveha Rezaeiego na Francka Tsadjouta w 79. minucie oraz Alego Gholizadeha na Lucasa Ribeira w tej samej minucie. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Steevenowi Willemsowi z jedenastki gości. Była to 84. minuta meczu.

Drużyna Zulte-Waregem ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Shamar Nicholson. W zdobyciu bramki pomógł Lucas Ribeiro.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Nicolas Penneteau
52′ Laurens Henry Cristine De Bock
Marco Ilaimaharitra
77′ Jannes Van Hecke
Joris Kayembe Ditu
Gianni Bruno
Ryota Morioka
77′ Saido Berahino
Kaveh Rezaei  71′ 79′
Jelle Vossen
Shamar Nicholson  88′
Louis Bostyn
Rémy Descamps
52′ William Ludovic Brandon Bianda
Modou Diagne
Cameron Humphreys
Ivan Goranov
77′ Abdoulaye Sissako
Gaëtan Hendrickx
Bassem Srarfi
David Henen
77′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Lucas Ribeiro Costa88′
Idrissa Sylla
Franck Tsadjout79′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Zulte-Waregem żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Zulte-Waregem w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.