Liga belgijska - 5. kolejka First Division A: KAS Eupen - KAA Gent 2-1 (1-0)

W spotkaniu 5. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 11 września, drużyna Eupen zwyciężyła z KAA Gent 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie am Kehrweg obejrzało 1 038 widzów.

5. kolejka Belgia - First Division A
2020-09-11 20:45 | Stadion: Stadion am Kehrweg | Widzów: 1038 | Arbiter: N. Verboomen
S. Kums 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna KAA Gent wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eupen w 35. minucie spotkania, gdy Smail Prevljak zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Adriano.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Eupen.

Na drugą połowę zespół KAA Gent wyszedł w zmienionym składzie, za Dogbole'a Niangbo wszedł Jordan Botaka.

Niedługo później Jens Cools wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eupen, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Stef Peeters.

W 60. minucie Niklas Dorsch zastąpił Laurenta Depoitre'a.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie bramkę kontaktową zdobył Sven Kums.

Chwilę później trener Eupen postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Smaila Prevljaka wszedł Menno Koch, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Eupen doszło do zmiany. Julien Ngoy wszedł za Knowledge'a Musonę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Adriano, piłkarz gospodarzy.

W 73. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Michael Ngadeu-Ngadjui osłabiając tym samym zespół KAA Gent. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na kwadrans przed zakończeniem meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom KAA Gent: Svenowi Kumsowi i Jordanowi Botace. Trener KAA Gent postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Giorgiego Chakvetadzego i na pole gry wprowadził napastnika Dylana Mbaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 76. minucie w zespole Eupen doszło do zmiany. Andreas Beck wszedł za Adriana. Między 78. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Eupen i jedną drużynie przeciwnej. Drużynie KAA Gent zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Eupen.

Davy Roef
71′ 76′ Correia Claro Adriano
Dino Arslanagic88′
78′ Jordi Amat Maas
Alessio Castro-Montes
Senna Malik Miangue
Núrio Domingos Matias Fortuna
Benoît Guy Jean Poulain
Michael Ngadeu-Ngadjui73′
 53′ 84′ Jens Cools
Giorgi Chakvetadze75′
Stef Peeters
Niklas Dorsch60′
Mamadou Koné
Sven Kums  63′ 75′
 35′ 68′ Smail Prevljak
Elisha Owusu
Konan Ignace Jocelyn N’Dri
Dogbole Franck Anderson Niangbo46′
68′ Knowledge Musona
Tim Kleindienst
Théo Defourny
Sinan Bolat
76′ Andreas Beck
Jordan Rolly Botaka46′ 75′
68′ Menno Koch
Laurent Depoitre60′
68′ Julien Ngoy
Dylan Mbayo75′

Drużyna KAA Gent zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gości dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.