Liga belgijska - 5. kolejka First Division A: Club Brugge KV - Waasland-Beveren 4-1 (2-1)

W pojedynku 5. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 12 września, drużyna FC Brugge wygrała z Waasland-Beveren 4-1 (2-1). Mecz na Jan Breydelstadion obejrzało 9 200 widzów.

5. kolejka Belgia - First Division A
2020-09-12 20:45 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 9200 | Arbiter: E. Lambrechts
D. Heymans 30'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań drużyna Waasland-Beveren wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy FC Brugge nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Hans Vanaken.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Daan Heymans. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Joseph Efford.

W 34. minucie kartkę dostał Din Sula z jedenastki gości.

Niedługo później Hans Vanaken wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge, zdobywając kolejną bramkę w 39. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Ruud Vormer.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Brendana Schoonbaerta, zawodnika Waasland-Beveren.

Zespół Waasland-Beveren ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie wynik na 3-1 podwyższył David Okereke. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Ruud Vormer.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Emmanuel Dennis z FC Brugge. Była to 52. minuta starcia. W 63. minucie Jur Schryvers zastąpił Djihada Bizimanę. Między 65. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Brugge: Youssouph Badji, Emmanuel Dennis, David Okereke, na ich miejsce weszli: Michael Krmenčík, Charles De Ketelaere, Krépin Diatta. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josepha Efforda, Matthiasa Verretha zajęli: Din Sula, Alessandro Albanese.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 4-1 na sześć minut przed zakończeniem meczu strzelił Michael Krmenčík. Bramka padła po podaniu Eduarda Sobola.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Aleksandar Vukotić
 16′ (k.), 39′ Hans Vanaken
Dries Wuytens
Ruud Willem Vormer
Daan Heymans  30′
 50′ 77′ David Chidozie Okereke
Matthias Verreth79′
65′ Youssouph Mamadou Badji
Joseph Isiah Efford71′
52′ 72′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Djihad Bizimana63′
72′ Charles De Ketelaere
Denzel Jubitana
77′ Krépin Diatta
Nikola Pejcic
65′  84′ Michael Krmenčík
Alessandro Albanese79′
Siebe Schrijvers
Din Sula71′ 34′

Jedenastka FC Brugge była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zespół FC Brugge zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Waasland-Beveren przyznał dwie.