Liga belgijska - 5. kolejka First Division A: Anderlecht Bruksela - Cercle Brugge 2-0 (1-0)

13 września na Lotto Park w Brukseli odbył się pojedynek 5. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i Cercle Brugge. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Anderlechtu Bruksela 2-0. Na stadionie stawiło się 6 000 widzów.

M. Murillo 68'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 90 razy. Drużyna Anderlechtu Bruksela wygrała aż 63 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 13.

Już w pierwszych minutach zespół Anderlechtu Bruksela próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 33. minucie kartkę dostał David Bates, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anderlechtu Bruksela w 36. minucie spotkania, gdy Lukas Nmecha strzelił z karnego pierwszego gola. W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Johannę Ochieng z Cercle Brugge, a w 43. minucie Ognjena Vranjesza z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Anderlechtu Bruksela.

W 59. minucie kartkę dostał Robbe Decostere z jedenastki gości. W tej samej minucie w drużynie Cercle Brugge doszło do zmiany. Frank Kanoute wszedł za Johannę Ochienga.

Po chwili trener Cercle Brugge postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Anthony'ego Musabę. Na boisko wszedł Kylian Hazard, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Alexandra Corryna wszedł Dimitar Valentinov.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Anderlechtu Bruksela, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie wynik na 2-0 podwyższył Michael Murillo.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Frankowi Kanoute'owi, piłkarzowi Cercle Brugge. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Thomas Didillon
 68′ Michael Amir Murillo Bermudez
David Bates33′
Derrick Luckassen
Alexander Corryn67′
Bogdan Mykhaylichenko
Robbe Decostere59′
43′ Ognjen Vranjesz
Naomichi Ueda
75′ Zakaria Bakkali
Kévin Hoggas
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Johanna Ochieng Omolo38′ 59′
Adrien Trebel
Charles Vanhoutte
 36′ (k.) 87′ Lukas Nmecha
Dino Hotič
81′ Jeremy Doku
Victor Alexander da Silva
87′ Anouar Ait El Hadj
Jean Marcelin
Marco Kana
Dimitar Valentinov Velkovski67′
75′ Yari Verschaeren
Frank Kanoute59′ 83′
81′ Mustapha Bundu
Thibo Somers
Landry Nany Dimata
Kylian Hazard67′

Drużyna Anderlechtu Bruksela była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.