Liga belgijska - 4. kolejka First Division A: Waasland-Beveren - Oud-Heverlee Leuven 1-3 (0-1)

29 sierpnia na Freethielstadion odbył się mecz 4. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Waasland-Beveren i Oud-Heverlee. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oud-Heverlee 3-1.

T. Henry 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Waasland-Beveren wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kristiyana Aleksandrova, zawodnika Oud-Heverlee.

Tymczasem to piłkarze Oud-Heverlee otworzyli wynik. W 30. minucie Xavier Mercier dał prowadzenie swojej drużynie.

W 45. minucie żółtą kartkę obejrzał Aleksandar Vukotić z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Oud-Heverlee.

Wysiłki podejmowane przez zespół Waasland-Beveren w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie bramkę wyrównującą zdobył Joseph Efford.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oud-Heverlee w 58. minucie spotkania, gdy Sascha Kotysch strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Xavier Mercier.

W 65. minucie Kristiyan Aleksandrov zastąpił Aboubakara Keitę. Trener Waasland-Beveren postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Daana Heymansa i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Miloševicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 77. minucie Yuki Kobayashi został zmieniony przez Matthiasa Verretha, a za Jenthe Mertensa wszedł na boisko Djihad Bizimana, co miało wzmocnić drużynę Waasland-Beveren. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yannicka Aguemona na Oliviera Mynego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce starcia wpakował piłkę do siatki rywali Thomas Henry. Asystę przy bramce zanotował Olivier Myny.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku w zespole Oud-Heverlee doszło do zmiany. Yohan Croizet wszedł za Xaviera Merciera. Cztery minuty później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maximiliano Caufriez osłabiając tym samym drużynę Waasland-Beveren. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Daniel Iversen
90′ Maximiliano Caufriez
Barnabás Bese
Amine Khammas
Sascha Kotysch  58′
81′ Jenthe Mertens
Dylan Ouedraogo
Jur Schryvers
Toon Raemaekers
45′ Aleksandar Vukotić
Kristiyan Aleksandrov Malinov23′ 65′
70′ Daan Heymans
Xavier Mercier  30′ 90′
77′ Yuki Kobayashi
David Hubert
Alessandro Albanese
Kamal Sowah
 51′ Joseph Isiah Efford
Aboubakar Keita65′
81′ Djihad Bizimana
Olivier Myny85′
Denzel Jubitana
Tom Van Hyfte
Tom Reyners
Yohan Croizet90′
77′ Matthias Verreth
Jérémy Perbet
70′ Stefan Milošević
Daan Vekemans

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Oud-Heverlee pokazał jedną żółtą.