Liga belgijska - 4. kolejka First Division A: Waasland-Beveren - KRC Genk 0-4 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 17 sierpnia, zespół Waasland-Beveren przegrał wysoko z KRC Genk 0-4 (0-1). Mecz na Freethielstadion obejrzało 4 827 widzów.

4. kolejka Belgia - First Division A
2019-08-17 20:30 | Stadion: Freethielstadion | Widzów: 4827 | Arbiter: K. Van Damme
Waasland-Beveren
KRC Genk
0
4
J. Paintsil 21'
M. Samatta 52',66',85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna KRC Genk wygrała aż 11 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KRC Genk w 21. minucie spotkania, gdy Joseph Paintsil zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Junya Ito.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KRC Genk.

Drugą połowę zespół Waasland-Beveren rozpoczął w zmienionym składzie, za Djihada Bizimanę wszedł Thomas Agyepong. W 52. minucie kartkę dostał Andreas Wiegel, zawodnik Waasland-Beveren.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół KRC Genk, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Mbwana Samatta. Przy zdobyciu bramki asystował Bryan Heynen.

Po chwili trener Waasland-Beveren postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Francesca Fortego. Na boisko wszedł Din Sula, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mbwana Samatta z KRC Genk. Asystę przy golu zaliczył Joseph Paintsil.

W 67. minucie Xian Emmers zastąpił Daana Heymansa.

Niedługo później Mbwana Samatta wywołał eksplozję radości wśród kibiców KRC Genk, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Ianisa Hagiego.

W 87. minucie w jedenastce KRC Genk doszło do zmiany. Dries Wouters wszedł za Bryana Heynena. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Daan Heymans z Waasland-Beveren. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

Jere Juhani Uronen
52′ Andreas Wiegel
Sander Gard Bolin Berge
67′ Xian Ghislaine Emmers
Bryan Heynen87′
Matthias Verreth
Jakub Piotrowski76′
46′ Djihad Bizimana
Junya Ito
61′ Francesco Forte
Ianis Hagi76′
67′ 90′ Daan Heymans
Dries Wouters87′
46′ Thomas Agyepong
Manuel Benson Hedilazio
61′ Din Sula
Stephen Pius Odey

Drużyna KRC Genk zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Drużyna Waasland-Beveren zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy KRC Genk żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.