Liga belgijska - 4. kolejka First Division A: Royal Excel Mouscron - SV Zulte-Waregem 0-1 (0-0)

29 sierpnia na Stade Le Canonnier odbył się pojedynek 4. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Exclu Mouscron i Zulte-Waregem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zulte-Waregem 1-0.

I. Seck 73'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć jedenastka Exclu Mouscron wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Deni Hočko z Exclu Mouscron. Była to 33. minuta starcia.

W 58. minucie kartkę dostał Alessandro Ciranni z drużyny gospodarzy. W 62. minucie Virgiliu Postolachi został zmieniony przez Harlema-Eddy'ego Gnohérégo.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Oliviera Deschachta, piłkarza gości. W 71. minucie w jedenastce Zulte-Waregem doszło do zmiany. Bassem Srarfi wszedł za Saida Berahino.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ibrahima Seck dla zespołu Zulte-Waregem. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Omar Govea.

Chwilę później trener Exclu Mouscron postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Imada Faraja. Na boisko wszedł Beni Badibanga, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie Deni Hočko został zmieniony przez Darlya Nlandu, co miało wzmocnić jedenastkę Exclu Mouscron. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Omara Goveę na Abdoulaye Sissako w 86. minucie oraz Gianniego Brunona na Damiena Marcqa w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Laurens Henry Cristine De Bock
58′ Alessandro Ciranni
Omar Govea86′
33′ 76′ Deni Hočko
Ibrahima Seck  73′
Jean Emile Junior Onana Onana
Jannes Van Hecke
62′ Virgiliu Postolachi
Gianni Bruno90′
74′ Imad Faraj
William Ludovic Brandon Bianda
76′ Darly Nlandu
Cameron Humphreys
Enes Sağlık
Damien Marcq90′
Benjamin Van Durmen
Abdoulaye Sissako86′
74′ Beni Badibanga
Bassem Srarfi71′
62′ Harlem-Eddy Gnohéré
Idrissa Sylla

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Zulte-Waregem przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.