Liga belgijska - 4. kolejka First Division A: KV Oostende - RSC Anderlecht Bruksela 2-2 (2-1)

28 sierpnia na Diaz Arena odbyło się starcie 4. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Oostende i Anderlechtu Bruksela. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

P. Tau 54'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Anderlechtu Bruksela wygrał 18 razy i zanotował sześć porażek oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze KV Oostende nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Robbie D'Haese.

W 29. minucie kartką został ukarany Maxime D'Arpino, zawodnik KV Oostende. W 31. minucie za Eliasa Cobbauta wszedł Killian Sardella. W 33. minucie kartkę dostał Marco Kana z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Oostende w 34. minucie spotkania, gdy Makhtar Gueye strzelił z karnego drugiego gola.

Zawodnicy Anderlechtu Bruksela szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 35. minucie gola kontaktowego strzelił Adrien Trebel.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Michael Murillo z Anderlechtu Bruksela. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Anderlechtu Bruksela wyszła w zmienionym składzie, za Antoine'a Colassina wszedł Lukas Nmecha.

Zespół Anderlechtu Bruksela wyrównał wynik meczu. W 54. minucie Percy Tau wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Adrien Trebel.

Między 56. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Hendrik Van Crombrugge
61′ Ari Freyr Skúlason
Elias Cobbaut31′
Anton Tanghe
Derrick Luckassen
56′ Arthur Theate
Michael Amir Murillo Bermudez43′
 11′ Robbie D'Haese
Bogdan Mykhaylichenko
29′ Maxime D'Arpino
Antoine Benjamin Colassin46′
Andrew Hjulsager
Anouar Ait El Hadj
72′ Cameron McGeehan
Marco Kana33′
Kévin Vandendriessche
Adrien Trebel  35′ 57′
 34′ (k.) 74′ Makhtar Gueye
Jeremy Doku
55′ Junior Fashion Sakala
Percy Muzi Tau  54′ 89′
Bram Castro
Timon Wellenreuther
Jack Hendry
Killian Sardella31′
61′ Théo Ndicka Matam
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Nick Bätzner
Yari Verschaeren
55′ Indy Boonen
Peter Žulj
François Marquet
Landry Nany Dimata89′
74′ Marko Kvasina
Lukas Nmecha46′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Anderlechtu Bruksela obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.