Liga belgijska - 4. kolejka First Division A: KAS Eupen - Sint-Truidense VV 1-1 (1-0)

29 sierpnia na Stadionie am Kehrweg odbyło się starcie 4. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Eupen i Saint-Truidense. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Y. Suzuki 85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań drużyna Saint-Truidense wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Jensowi Coolsowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eupen w 13. minucie spotkania, gdy Julien Ngoy zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Konan Jocelyn.

Po kwadransie gry żółtą kartką został ukarany Samuel Asamoah, zawodnik Saint-Truidense. W 25. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jonathan Heris osłabiając tym samym zespół Eupen. W 30. minucie za Isaaca Nuhu wszedł Andreas Beck.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Andreas Beck z Eupen. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Eupen.

W 46. minucie Samuel Asamoah został zmieniony przez Christophera Durkina, co miało wzmocnić zespół Saint-Truidense. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Knowledge'a Musonę na Mamadou Konégo w 59. minucie. W 58. minucie żółtą kartkę dostał Jhonny Lucas, piłkarz gości.

Chwilę później trener Eupen postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nilsa Schouterdena wszedł Adriano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W 63. minucie żółtą kartkę otrzymał Samy Mmaee z drużyny gości. Trener Saint-Truidense postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Jhonny'ego Lucasa i na pole gry wprowadził napastnika Tatsuyę Itę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Między 72. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Eupen i jedną drużynie przeciwnej. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Nelson Balongo wszedł za Santiago Colombatta. W 85. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Yuma Suzuki.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Jonathan Buatu Mananga
25′ Jonathan Steve Heris
Ko Matsubara
84′ Benoît Guy Jean Poulain
Samy Mmaee Nwambeben63′
30′ Isaac Nuhu
Samuel Asamoah16′ 46′
10′ Jens Cools
Santiago Colombatto78′
Stef Peeters
Jhonny Lucas Flora Barboza58′ 66′
59′ Nils Schouterden
Seung-Woo Lee
Konan Ignace Jocelyn N’Dri
Facundo Colidio72′
 13′ Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi
Yuma Suzuki  85′ (k.)
59′ Knowledge Musona
Wolke Janssens
Théo Defourny
Daniel Schmidt
59′ Correia Claro Adriano
Pol García Tena
30′ 45′ Andreas Beck
Nelson Felix Balongo Lissondja Vha78′
59′ 82′ Mamadou Koné
Tatsuya Ito66′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Eupen, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali. Przewaga zespołu Saint-Truidense w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Saint-Truidense pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.