Liga belgijska - 4. kolejka First Division A: Club Brugge KV - KAS Eupen 0-0

W starciu 4. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 16 sierpnia, drużyna FC Brugge zremisowała z Eupen 0-0. Mecz na Jan Breydelstadion obejrzało 27 000 widzów.

4. kolejka Belgia - First Division A
2019-08-16 20:30 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 27000 | Arbiter: B. Van Driessche
Club Brugge KV
KAS Eupen
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka FC Brugge wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka FC Brugge próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mennowi Kochowi z Eupen. Była to 29. minuta meczu.

Drugą połowę zespół FC Brugge rozpoczął w zmienionym składzie, za Brandona Mechele'a, Siebe'a Schrijversa weszli Clinton Mata, Ruud Vormer. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Eupen: Silasowi Gnace w 57. i Yucie Toyokawie w 59. minucie.

W 69. minucie Emmanuel Dennis został zmieniony przez Krepina Diattę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Eupen doszło do zmiany. Nils Schouterden wszedł za Yutę Toyokawę. Po chwili trener Eupen postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jeana Lazare'a wszedł Xavi Molina, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis.

Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 88. minucie w jedenastce Eupen doszło do zmiany. Rocha Miramar wszedł za Jona Bautistę.

Ortwin De Wolf
46′ Brandon Mechele
Menno Koch29′
90′ Hans Vanaken
Jean Thierry Lazare Amani78′
David Chidozie Okereke
Jens Cools
69′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Sulayman Marreh
46′ Siebe Schrijvers
Jon Bautista Orgilles88′
Percy Muzi Tau
Yuta Toyokawa59′ 72′
Ethan Shea Horvath
Abdul Manaf Nurudeen
46′ 82′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Adrián Lapeña Ruiz
Federico Ricca Rostagnol
Francesc Xavier Molina Arias78′
Sofyan Amrabat
Mégan Laurent
69′ Krépin Diatta
Nils Schouterden72′
46′ 90′ Ruud Willem Vormer
Flavio Germán Ciampichetti
Kaveh Rezaei
Leonardo Miramar Rocha88′ 89′

Przewaga zespołu FC Brugge w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.