Liga belgijska - 28. kolejka First Division A: Waasland-Beveren - Anderlecht Bruksela 0-3 (0-1)

29 lutego na Freethielstadion odbyło się spotkanie 28. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Waasland-Beveren i Anderlechtu Bruksela. Starcie zakończyło się zwycięstwem Anderlechtu Bruksela 3-0. Pojedynek obejrzało 7 253 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Waasland-Beveren.

28. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-29 18:00 | Stadion: Freethielstadion | Widzów: 7253 | Arbiter: N. Laforge
Waasland-Beveren
RSC Anderlecht Bruksela
0
3
M. Vlap 8',66'
F. Amuzu 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Anderlechtu Bruksela wygrał aż 11 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Michel Vlap wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anderlechtu Bruksela, zdobywając bramkę w ósmej minucie meczu. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Jeremego Doku.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Anderlecht Bruksela: Vincentowi Kompanemu w 35. i Michaelowi Murillowi w 37. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Anderlechtu Bruksela.

Trener Waasland-Beveren postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Yuki Kobayashi, a murawę opuścił Alexis Gamboa. W 62. minucie Marko Pjaca został zmieniony przez Francisa Amuzu.

W 63. minucie w drużynie Waasland-Beveren doszło do zmiany. Beni Badibanga wszedł za Djihada Bizimanę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anderlechtu Bruksela w 66. minucie spotkania, gdy Michel Vlap strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Albert-Mboyo Sambi.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Waasland-Beveren doszło do zmiany. Denzel Jubitana wszedł za Thomasa Agyeponga. A kibice Anderlechtu Bruksela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eda Kayembe'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Dejan Joveljić. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Yari Verschaeren wszedł za Jeremego Doku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anderlechtu Bruksela w 90. minucie spotkania, gdy Francis Amuzu zdobył z karnego trzecią bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Vincent Kompany35′
46′ Alexis Gamboa
Michael Amir Murillo Bermudez37′
Jur Schryvers
Killian Sardella
Aleksandar Vukotić
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
63′ Djihad Bizimana
Michel Vlap  8′, 66′
Jakub Piotrowski
Peter Žulj
Matthias Verreth
Jeremy Doku90′
76′ Thomas Agyepong
Kemar Michael Lawrence
76′ Denzel Jubitana
Francis Apelete Amuzu62′  90′ (k.)
46′ Yuki Kobayashi
Sieben Dewaele
63′ Beni Badibanga
Edo Kayembe88′
Stefan Milošević
Yari Verschaeren90′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Anderlechtu Bruksela przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.