Liga belgijska - 28. kolejka First Division A: SV Zulte-Waregem - KV Kortrijk 2-2 (2-0)

29 lutego na Regenboogstadion odbył się mecz 28. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Zulte-Waregem i Kortrijk. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Spotkanie obejrzało 9 285 widzów.

28. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-29 20:00 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 9285 | Arbiter: B. Van Driessche
Tuta 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków zespół Zulte-Waregem wygrał 16 razy i zanotował 15 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sandego Walsha z Zulte-Waregem, a w 20. minucie Timothy'ego Derijcka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zulte-Waregem w 30. minucie spotkania, gdy Gianni Bruno strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zulte-Waregem w 43. minucie spotkania, gdy Davy De Fauw zdobył z karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo później Terem Moffi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kortrijk, strzelając gola w 50. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Evgeny Makarenko.

Trener Kortrijk postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Christophe'a Lepointa i na pole gry wprowadził napastnika Jovana Stojanovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Niedługo później trener Zulte-Waregem postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Saida Berahino. Na boisko wszedł Mamadou Diarra, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 77. minucie Davy De Fauw został zmieniony przez Ewouda Pletinckksa.

W 82. minucie Larry Azouni został zmieniony przez Pape Guèyego, a za Terema Moffiego wszedł na boisko Eric Ocansey, co miało wzmocnić drużynę Kortrijk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gianniego Brunona na Nikosa Kainourgios. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Gideonowi Mensahowi z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Kortrijk przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Tuta. Asystę przy bramce zaliczył Kristof D'Haene.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Adam Jakubech
 43′ (k.) 77′ Davy De Fauw
Timothy Derijck20′
Olivier Deschacht
Kristof D'Haene
90′ Gideon Mensah
Petar Golubović
11′ Sandy Walsh
Lucas Silva Melo  90′
Damien Marcq
Christophe Lepoint60′
Abdoulaye Sissako
Larry Azouni82′
72′ Saido Berahino
Julien Ariel De Sart
Cyle Larin
Yevhen Makarenko
 30′ 88′ Gianni Bruno
Terem Igobor Moffi  50′ 90′
Jelle Vossen
Ilombé Mboyo
Louis Bostyn
Sébastien Bruzzese
77′ Ewoud Pletinckx
Pape Habib Guèye82′
72′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Eric Ocansey90′
88′ Nikos Kainourgios
Jovan Stojanović60′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Zulte-Waregem obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.