Liga belgijska - 28. kolejka First Division A: Sint-Truidense VV - YR KV Mechelen 0-3 (0-0)

28 lutego na Stayen w Sincie-Truidenie odbył się pojedynek 28. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i KV Mechelen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KV Mechelen 3-0. Mecz obejrzało 4 000 widzów.

R. Bushiri 90' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia jedenastka Saint-Truidense wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz sześć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener KV Mechelen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dante Vanzeira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Joachim Van Damme. Posunięcie trenera było słuszne. Dante Vanzeira strzelił kolejnego gola w 82. minucie spotkania. W 69. minucie Igor Rinck został zastąpiony przez Williama Toguiego.

Chwilę później trener Saint-Truidense postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Ko Matsubarę. Na boisko wszedł Pol García, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Astera Vranckksa z KV Mechelen, a w 77. minucie Santiago Colombatta z drużyny przeciwnej. W 74. minucie w jedenastce Saint-Truidense doszło do zmiany. Alan Sousa wszedł za Facunda Colidia.

Dopiero pod koniec meczu Rob Schoofs wywołał eksplozję radości wśród kibiców KV Mechelen, zdobywając bramkę w 79. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Geoffry Hairemans.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Samuel Asamoah, piłkarz Saint-Truidense.

Zespół Saint-Truidense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Dante Vanzeir.

W 83. minucie Samuel Asamoah został zmieniony przez Jordana Botakę, co miało wzmocnić drużynę Saint-Truidense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Geoffrego Hairemansa na Alexandra Corryna. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Saint-Truidense: Chrisowi Durkinowi w 86. minucie i Alanowi Sousie w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

W czwartej minucie doliczonego czasu meczu bramkę samobójczą strzelił zawodnik Saint-Truidense Rocky Bushiri. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Bram Castro
90′ (samob.) Rocky Bushiri Kisonga
Lucas Bijker
71′ Ko Matsubara
Issa Kaboré
Samy Mmaee Nwambeben
Thibault Peyre
81′ 83′ Samuel Asamoah
Arjan Swinkels
77′ Santiago Colombatto
Geoffry Hairemans89′
86′ Christopher James Durkin
Igor Alberto Rinck de Camargo69′
74′ Facundo Colidio
Nikola Storm
Tibo Herbots
Sofiane Bouzian Hassan
Jorge Filipe Avelino Teixeira
Sheldon Michael Louis Bateau
71′ Pol García Tena
Alexander Corryn89′
83′ Jordan Rolly Botaka
Jules Van Cleemput
Stan Van Dessel
Jordi Vanlerberghe
74′ 90′ Allan Gonçalves Sousa
William Togui69′
Tatsuya Ito
Dante Vanzeir63′  82′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.