Liga belgijska - 28. kolejka First Division A: Royal Antwerp FC - KV Oostende 3-1 (2-0)

29 lutego na Bosuilstadion w Deurnem odbył się mecz 28. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i KV Oostende. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Royalu Antwerp 3-1. Starcie obejrzało 11 012 widzów.

R. Vargas 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Jedenastka Royalu Antwerp wygrała aż 14 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Dieumerci Mbokani. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Royalu Antwerp w piątej minucie spotkania, gdy Dieumerci Mbokani zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Lior Refaelov.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Jelle'owi Bataille'owi z KV Oostende. W 62. minucie za Renata Netę wszedł Brecht Capon.

W 68. minucie sędzia ukarał kartką Bubacarra Sanneha, zawodnika gości. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie KV Oostende doszło do zmiany. Adama Niane wszedł za Bubacarra Sanneha. Chwilę później trener Royalu Antwerp postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Alexisa De Sarta. Na boisko wszedł Steven Defour, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 78. minucie Lior Refaelov został zmieniony przez Kojego Miyoshiego, a za Butę wszedł na boisko Ritchie De Laet, co miało wzmocnić zespół Royalu Antwerp. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kévina Vandendriessche'a na Louisa Verstraetego.

W 87. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Dieumerci Mbokani z Royalu Antwerp.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku gola pocieszenia strzelił Ronald Vargas. Bramka padła po podaniu Brechta Capona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Bubacarr Sanneh68′ 73′
85′ Aurélio Gabriel Ulineia Buta
Ari Freyr Skúlason
75′ Alexis De Sart
Kévin Vandendriessche83′
Faris Dominguere Jenny Haroun
Ronald Alejandro Vargas Aranguren  90′
78′ Lior Refaelov
Jelle Bataille48′
Ivo Tiago dos Santos Rodrigues
Renato Cardoso Porto Neto62′
 1′, 5′, 87′ Dieumerci Mbokani Bezua
Ante Palaversa
Didier Lamkel Zé
Junior Fashion Sakala
Jens Teunckens
Joseph Fabrice Ondoa Ebogo
85′ Ritchie Ria Alfons De Laet
Brecht Capon62′
Sander Coopman
Indy Boonen
75′ Steven Defour
Andrew Hjulsager
78′ Koji Miyoshi
Michiel Jonckheere
Amara Baby
Louis Verstraete83′
Kevin Mirallas
Adama Niane73′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Royalu Antwerp żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.