Liga belgijska - 27. kolejka First Division A: KAA Gent - Sint-Truidense VV 4-1 (3-0)

W spotkaniu 27. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 23 lutego, drużyna KAA Gent zwyciężyła z Saint-Truidense 4-1 (3-0). Mecz na GHELAMCO-arena obejrzało 18 743 widzów.

27. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-23 20:00 | Stadion: GHELAMCO-arena | Widzów: 18743 | Arbiter: J. Vergoote
Y. Suzuki 68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Jedenastka KAA Gent wygrała aż 23 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze KAA Gent nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie Jonathan David dał prowadzenie swojej jedenastce z karnego. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Prawie natychmiast Giorgi Kvilitaia wywołał eksplozję radości wśród kibiców KAA Gent, strzelając kolejnego gola w 14. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Sven Kums.

Między 18. a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom KAA Gent i jedną drużynie przeciwnej.

W 26. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jonathan David z KAA Gent. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Giorgi Chakvetadze.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Saint-Truidense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Chrisa Durkina wszedł Lee Seung-Woo. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Vadis Odjidja-Ofoe z jedenastki gospodarzy. Była to 52. minuta starcia.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie Jonathan David hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-0. Asystę przy golu zaliczył Alessio Castro-Montes.

W 67. minucie Jonathan David został zastąpiony przez Andersona Niangbo.

Piłkarze Saint-Truidense szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Yuma Suzuki. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Samuel Asamoah.

Chwilę później trener Saint-Truidense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Santiago Colombatta. Na boisko wszedł Steve De Ridder, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Chwilę później trener KAA Gent postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Brecht Dejaegere, a murawę opuścił Sven Kums. W 76. minucie Michael Ngadeu-Ngadjui został zmieniony przez Brunona Godeau, co miało wzmocnić drużynę KAA Gent. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Facunda Colidia na Alana Sousę w 87. minucie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Thibault De Smet
21′ 76′ Michael Ngadeu-Ngadjui
Pol García Tena
Igor Plastun
Jordan Rolly Botaka
Giorgi Chakvetadze
Samuel Asamoah
73′ Sven Kums
Santiago Colombatto18′ 69′
52′ Vadis Odjidja-Ofoe
Christopher James Durkin46′
Elisha Owusu
Ibrahima Sory Sankhon
 10′ (k.), 26′, 63′ 67′ Jonathan Christian David
Yuma Suzuki  68′
 14′ 25′ Giorgi Kvilitaia
Facundo Colidio87′
Colin Coosemans
Tibo Herbots
76′ Bruno Godeau
Samy Mmaee Nwambeben
Milad Mohammadi Keshmarzi
Mory Konaté
Roman Bezus
Seung-Woo Lee46′
73′ Brecht Dejaegere
Steve De Ridder69′
Sulayman Marreh
Allan Gonçalves Sousa87′
67′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Tatsuya Ito

Piłkarze KAA Gent obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.