Liga belgijska - 27. kolejka First Division A: FC Brugge - Sporting Charleroi 1-0 (1-0)

W meczu 27. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 23 lutego, drużyna FC Brugge zwyciężyła ze Sportingiem Charleroi 1-0 (1-0). Mecz na Jan Breydelstadion obejrzało 27 039 widzów.

27. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-23 14:30 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 27039 | Arbiter: L. D'hondt
Club Brugge KV
Royal Charleroi Sporting Club
1
0
E. Alvarez 1'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 pojedynki zespół FC Brugge wygrał 34 razy i zanotował sześć porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Eder Alvarez-Balanta dla zespołu FC Brugge. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Hans Vanaken.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Brugge.

W 59. minucie Loïs Openda zastąpił Michaela Krmenčíka. A trener Sportinga Charleroi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francka Tsadjouta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mamadou Fall.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Sportinga Charleroi doszło do zmiany. David Henen wszedł za Jorisa Kayembe'a. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Marcowi Ilaimaharitrze z zespołu gości. Była to 87. minuta starcia. Chwilę później trener FC Brugge postanowił wzmocnić linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Charles'a De Ketelaere'a. Na boisko wszedł Mats Rits, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie FC Brugge doszło do zmiany. David Okereke wszedł za Emmanuela Dennisa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Steeven Willems
87′ Charles De Ketelaere
Mamadou Fall73′
 1′ Eder Alvarez-Balanta
Ali Gholizadeh
Hans Vanaken
Marco Ilaimaharitra87′
Ruud Willem Vormer
Joris Kayembe Ditu82′
90′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Ryota Morioka
59′ Ikoma Loïs Openda
Gjoko Zajkov
87′ Mats Rits
Gaëtan Hendrickx
59′ Michael Krmenčík
David Henen82′
90′ David Chidozie Okereke
Jean Thierry Lazare Amani
Percy Muzi Tau
Franck Tsadjout73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sportinga Charleroi przyznał jedną żółtą.

Zespół FC Brugge w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.