Liga belgijska - 26. kolejka First Division A: Zulte-Waregem - Excel Mouscron 1-2 (0-1)

W pojedynku 26. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 16 lutego, drużyna Zulte-Waregem przegrała z Exclem Mouscron 1-2 (0-1). Mecz na Regenboogstadion obejrzało 7 090 widzów.

26. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-16 20:00 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 7090 | Arbiter: K. Van Damme
Aleix García 50'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Zulte-Waregem wygrała aż siedem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie w jedenastce Exclu Mouscron doszło do zmiany. Stipe Perica wszedł za Fabrice'a Olingę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Exclu Mouscron w 31. minucie spotkania, gdy Jonah Osabutey strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Aleix García.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Olivier Deschacht z Zulte-Waregem. Była to 43. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Exclu Mouscron.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Aleix García. Asystę przy golu zaliczył Alessandro Ciranni.

W 57. minucie kartkę dostał Kevin Wimmer z drużyny gości. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Davy De Fauw. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Gideon Mensah, zawodnik gospodarzy.

W 67. minucie Rafał Pietrzak został zastąpiony przez Benjamina Van Durmena. W 76. minucie w zespole Zulte-Waregem doszło do zmiany. Bassem Srarfi wszedł za Omara Goveę. Trener Zulte-Waregem postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Sandego Walsha i na pole gry wprowadził napastnika Mamadou Diarrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Lasse Sobiechowi z Exclu Mouscron. W 88. minucie w zespole Exclu Mouscron doszło do zmiany. Marko Bakić wszedł za Aleiksa Garcíę. Jedenastce Zulte-Waregem zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Exclu Mouscron.

Jean Butez
 57′ (k.) Davy De Fauw
Alessandro Ciranni
43′ Olivier Deschacht
Rafał Pietrzak67′
60′ Gideon Mensah
Lasse Sobiech83′
82′ Sandy Walsh
Kevin Wimmer57′
76′ Omar Govea
Jeremy Huyghebaert
76′ Bassem Srarfi
Diogo Lucas Queirós
Jannes Van Hecke
Marko Bakić88′
82′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Benjamin Van Durmen67′
Nikos Kainourgios
Alexandre Ippolito
Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Stipe Perica17′

Przewaga jedenastki Zulte-Waregem w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Exclu Mouscron wykorzystała wszystkie zmiany.