Liga belgijska - 26. kolejka First Division A: YR KV Mechelen - RSC Anderlecht Bruksela 2-0 (0-0)

W pojedynku 26. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 15 lutego, drużyna KV Mechelen zwyciężyła z Anderlechtem Bruksela 2-0 (0-0). Mecz na AFAS-stadion Achter de Kazerne obejrzało 16 500 widzów.

26. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-15 20:30 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Widzów: 16500 | Arbiter: L. Visser
KV Mechelen
RSC Anderlecht Bruksela
2
0
G. Hairemans 48'
A. Vranckx 72'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 starć drużyna Anderlechtu Bruksela wygrała 22 razy i zanotowała pięć porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Anderlecht Bruksela: Jerememu Doku w 16. i Derrickowi Luckassenowi w 45. minucie.

W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jeremy Doku z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 16. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę KV Mechelen w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Geoffry Hairemans. Przy strzeleniu gola asystował Aster Vranckx.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem żółtą kartkę obejrzał Joachim Van Damme z zespołu gospodarzy. Trener Anderlechtu Bruksela postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Michela Vlapa i na pole gry wprowadził napastnika Marka Pjacę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Mechelen w 72. minucie spotkania, gdy Aster Vranckx strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Nikola Storm.

W 73. minucie Dejan Joveljić został zastąpiony przez Zakarię Bakkalego. Chwilę później trener KV Mechelen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Clément Tainmont, a murawę opuścił Nikola Storm. W 87. minucie żółtą kartką został ukarany Clément Tainmont, zawodnik KV Mechelen.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Michael Amir Murillo Bermudez
 48′ 90′ Geoffry Hairemans
Francis Apelete Amuzu
Rob Schoofs
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
60′ Joachim Van Damme
Michel Vlap62′
 72′ Aster Vranckx
Peter Žulj
83′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Dejan Joveljić73′
77′ Nikola Storm
Zakaria Bakkali73′
77′ 87′ Clément Tainmont
Sieben Dewaele
83′ William Togui
Edo Kayembe
90′ Dante Vanzeir
Marko Pjaca62′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom KV Mechelen przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Anderlechtu Bruksela w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.