Liga belgijska - 26. kolejka First Division A: Sint-Truidense VV - Cercle Brugge KSV 0-1 (0-0)

15 lutego na Stayen w Sincie-Truidenie odbyło się starcie 26. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i Cercle Brugge. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cercle Brugge 1-0. Na stadionie stawiło się 4 336 widzów.

K. Hoggas 63'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Cercle Brugge wygrała 13 razy i zanotowała cztery porażki oraz 10 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 35. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Cercle Brugge rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jonathana Panzo wszedł Naomichi Ueda. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Saint-Truidense: Santiago Colombattowi w 59. i Samemu Mmaeemu w 62. minucie.

Jedynego gola meczu strzelił Kévin Hoggas dla jedenastki Cercle Brugge. Bramka padła w tej samej minucie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 66. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dylanowi De Belderowi i Ibrahimie Sankhon.

Kibice Saint-Truidense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alana Sousę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Alexandre De Bruyn. W 68. minucie Jordan Botaka został zastąpiony przez Tatsuyę Itę. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w zespole Cercle Brugge za Dina Hotiča wszedł Johanna Ochieng, a w drużynie Saint-Truidense Chris Durkin zmienił Rocky'ego Bushiriego.

W samej końcówce starcia sędzia przyznał kartkę Kévinowi Hoggasowi z Cercle Brugge.

Lennart Moser
35′ Thibault De Smet
Giulian Biancone
62′ Samy Mmaee Nwambeben
Dimitris Chatziisaias
Mory Konaté
Jonathan Panzo39′ 46′
83′ Christopher James Durkin
Dimitar Valentinov Velkovski
68′ Jordan Rolly Botaka
Stef Peeters
59′ Santiago Colombatto
Lassana Coulibaly
66′ Ibrahima Sory Sankhon
Kévin Hoggas  63′ 89′
39′ Facundo Colidio
Dylan De Belder66′
67′ Alexandre De Bruyn
Naomichi Ueda46′
83′ Rocky Bushiri Kisonga
Godfred Donsah
Seung-Woo Lee
Johanna Ochieng Omolo83′
67′ Allan Gonçalves Sousa
Thibo Somers
68′ Tatsuya Ito
Lyle Brent Foster
Wolke Janssens
Kylian Hazard

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Cercle Brugge otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Cercle Brugge w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.