Liga belgijska - 26. kolejka First Division A: Club Brugge KV - Waasland-Beveren 2-1 (1-0)

15 lutego na Jan Breydelstadion odbył się pojedynek 26. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i Waasland-Beveren. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Brugge 2-1. Na stadionie stawiło się 26 771 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Waasland-Beveren.

26. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-15 18:00 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 26771 | Arbiter: N. Verboomen
Club Brugge KV
Waasland-Beveren
2
1
M. Rits 40',90'
T. Dierckx 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna FC Brugge wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Waasland-Beveren: Jurowi Schrijversowi w 27. i Djihadowi Bizimanie w 34. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 40. minucie spotkania, gdy Mats Rits zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Brandon Mechele.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Dinowi Suli, zawodnikowi Waasland-Beveren. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Brugge.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie bramkę wyrównującą zdobył Tuur Dierckx. Przy strzeleniu gola asystował Daam Foulon.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eduarda Sobola z FC Brugge, a w 57. minucie Yukiego Kobayashiego z drużyny przeciwnej. W 58. minucie za Charles'a De Ketelaere'a wszedł Hans Vanaken. W tej samej minucie trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Percy Tau, a murawę opuścił Siebe Schrijvers.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Brugge doszło do zmiany. Emmanuel Dennis wszedł za Eduarda Sobola. A kibice Waasland-Beveren nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thomasa Agyeponga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Tuur Dierckx. Między 79. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 90. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Thomas Agyepong, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w tej samej minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W piątej minucie doliczonego czasu gry Mats Rits ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1. Asystę przy golu zaliczył Percy Tau.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Jur Schryvers27′
54′ 72′ Eduard Sobol
Aleksandar Vukotić
79′ Krépin Diatta
Andreas Wiegel
58′ Charles De Ketelaere
Djihad Bizimana34′
 40′, 90′ Mats Rits
Yuki Kobayashi57′
Ruud Willem Vormer
Tuur Dierckx  52′ 73′
Michael Krmenčík
Din Sula45′ 77′
58′ Siebe Schrijvers
Andrija Vukčević85′
58′ Hans Vanaken
Jakub Piotrowski
72′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Matthias Verreth
David Chidozie Okereke
Thomas Agyepong73′ 90′ 90′
58′ Percy Muzi Tau
Stefan Milošević

Zespół FC Brugge był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał sześć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom FC Brugge pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.