Liga belgijska - 25. kolejka First Division A: Royal Antwerp FC - KRC Genk 1-1 (1-1)

W meczu 25. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 13 lutego, drużyna Royalu Antwerp zremisowała z KRC Genk 1-1 (1-1). Mecz na Bosuilstadion w Deurnem obejrzało 11 480 widzów.

25. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-13 20:30 | Stadion: Bosuilstadion | Widzów: 11480 | Arbiter: J. Boterberg
Royal Antwerp FC
KRC Genk
1
1
J. Mæhle 39' (samob.)
P. Onuachu 11'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy KRC Genk otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Ebere Onuachu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Théo Bongonda.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Simen Kristiansen z jedenastki gospodarzy. Była to 30. minuta starcia.

W 39. minucie do własnej bramki trafił zawodnik KRC Genk Joakim Mæhle. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie kartką został ukarany Buta, zawodnik Royalu Antwerp. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Royalu Antwerp doszło do zmiany. Alexis De Sart wszedł za Stevena Defoura.

W 76. minucie Manuel Benson został zastąpiony przez Iva Rodriguesa. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom KRC Genk: Driesowi Woutersowi w 86. i Jhonowi Lucumíemu w 88. minucie. W 89. minucie w drużynie KRC Genk doszło do zmiany. Kristian Thorstvedt wszedł za Théo Bongondę.

W tej samej minucie trener Royalu Antwerp postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Zinho Gano, a murawę opuścił Lior Refaelov. A kibice KRC Genk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stephena Odeya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ebere Onuachu. W doliczonej trzeciej minucie meczu w jedenastce KRC Genk doszło do zmiany. Bryan Limbombe wszedł za Junyę Itę.

Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
30′ Simen Kristiansen Juklerød
Sébastien Dewaest
Abdoulaye Seck
Jhon Janer Lucumí Bonilla88′
50′ Aurélio Gabriel Ulineia Buta
Joakim Mæhle Pedersen 39′ (samob.)
71′ Steven Defour
Jere Juhani Uronen
Faris Dominguere Jenny Haroun
Patrik Hroszovsky
89′ Lior Refaelov
Dries Wouters86′
Dieumerci Mbokani Bezua
Ebere Paul Onuachu  11′ 90′
76′ Manuel Benson Hedilazio
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo89′
Didier Lamkel Zé
Junya Ito90′
Jens Teunckens
Tobe Leysen
71′ Alexis De Sart
Casper De Norre
Martin Hongla
Elias Sierra-Cappelleti
Koji Miyoshi
Kristian Thorstvedt89′
76′ Ivo Tiago dos Santos Rodrigues
Bryan Limbombe Ekango90′
89′ Zinho Gano
Stephen Pius Odey90′
Kevin Mirallas
Joseph Martin Paintsil

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.