Liga belgijska - 25. kolejka First Division A: Cercle Brugge KSV - YR KV Mechelen 3-2 (2-1)

W meczu 25. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 8 lutego, zespół Cercle Brugge zwyciężył z KV Mechelen 3-2 (2-1). Mecz na Jan Breydelstadion obejrzało 3 940 widzów.

25. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-08 20:00 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 3940 | Arbiter: F. Geldhof
J. Van Damme 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 starć drużyna Cercle Brugge wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cercle Brugge w drugiej minucie spotkania, gdy Marton Eppel zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Stefa Peetersa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Cercle Brugge, strzelając kolejnego gola. W piątej minucie po rozpoczęciu pokonał bramkarza Dino Hotič.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Jordi Vanlerberghe.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Thibaultowi Peyre'owi z KV Mechelen. Była to 26. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna KV Mechelen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arjana Swinkelsa wszedł Joachim Van Damme. Trener KV Mechelen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Williama Toguiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Nikola Storm. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Joachimowi Van Damme'owi, zawodnikowi KV Mechelen. W 75. minucie Alexander Corryn zastąpił Clémenta Tainmonta. Chwilę później trener Cercle Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Lyle Foster, a murawę opuścił Kylian Hazard.

W tej samej minucie w drużynie Cercle Brugge doszło do zmiany. Alimami Gory wszedł za Dina Hotiča.

Zespół KV Mechelen wyrównał wynik meczu. W 82. minucie Joachim Van Damme wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Igor Rinck.

W 83. minucie kartkę dostał Kouadio Dabila z drużyny gospodarzy. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Cercle Brugge doszło do zmiany. Dylan De Belder wszedł za Kévina Hoggasa.

Zespół gospodarzy nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku wynik ustalił Stef Peeters. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Marton Eppel.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Jordi Vanlerberghe  10′
83′ Kouadio Yves Dabila
Jules Van Cleemput
87′ Kévin Hoggas
Geoffry Hairemans
 90′ Stef Peeters
Onur Kaya
 2′ Marton Eppel
Rob Schoofs
78′ Kylian Hazard
Igor Alberto Rinck de Camargo
 5′ 78′ Dino Hotič
Clément Tainmont75′
87′ Dylan De Belder
Joachim Van Damme46′  82′ 74′
78′ Lyle Brent Foster
Aster Vranckx
78′ Alimami Gory
William Togui63′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom KV Mechelen przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.