Liga belgijska - 24. kolejka First Division A: YR KV Mechelen - KAA Gent 0-3 (0-1)

1 lutego na AFAS-stadion Achter de Kazerne odbyło się starcie 24. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Mechelen i KAA Gent. Pojedynek zakończył się zwycięstwem KAA Gent 3-0. Na stadionie zasiadło 16 069 widzów.

24. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-01 20:30 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Widzów: 16069 | Arbiter: J. Boterberg
A. Niangbo 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna KAA Gent wygrała 19 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Roman Bezus. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Vadis Odjidja-Ofoe.

Niestety w szóstej minucie meczu Yannick Thoelen bramkarz KV Mechelen z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Brama Castro - rezerwowego bramkarza drużyny. Od 18. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KAA Gent.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KAA Gent w 49. minucie spotkania, gdy Jonathan David strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 53. minucie kartką został ukarany Sven Kums, zawodnik gości. W 65. minucie za Romana Bezusa wszedł Anderson Niangbo. Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy KV Mechelen: Gustav Engvall, Alexander Corryn, na ich miejsce weszli: William Togui, Clément Tainmont. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giorgiego Kvilitai, Jonathana Davida zajęli: Giorgi Chakvetadze, Sulayman Marreh.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Anderson Niangbo. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sulayman Marreh.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Thomas Kaminski
81′ Alexander Corryn
Carl Mikael Lustig
Thibault Peyre
Milad Mohammadi Keshmarzi
Arjan Swinkels
Michael Ngadeu-Ngadjui
22′ Jules Van Cleemput
Igor Plastun
Jordi Vanlerberghe
Roman Bezus  1′ 65′
45′ Onur Kaya
Sven Kums53′
45′ Rob Schoofs
Vadis Odjidja-Ofoe
Igor Alberto Rinck de Camargo
Elisha Owusu
65′ Gustav Per Fredrik Engvall
Giorgi Kvilitaia18′ 76′
Nikola Storm
Jonathan Christian David  49′ 86′
6′ Bram Castro
Colin Coosemans
Lucas Bijker
Nana Akwasi Asare
Geoffry Hairemans
Bruno Godeau
81′ Clément Tainmont
Giorgi Chakvetadze76′
Aster Vranckx
Brecht Dejaegere
65′ William Togui
Sulayman Marreh86′
Dante Vanzeir
Dogbole Franck Anderson Niangbo65′  90′

Zespół KAA Gent zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.