Liga belgijska - 24. kolejka First Division A: SV Zulte-Waregem - Waasland-Beveren 5-0 (3-0)

2 lutego na Regenboogstadion odbył się pojedynek 24. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Zulte-Waregem i Waasland-Beveren. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zulte-Waregem 5-0. Na stadionie stawiło się 6 693 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Waasland-Beveren.

24. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-02 20:00 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 6693 | Arbiter: W. De Cremer
G. Bruno 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół Zulte-Waregem wygrał aż 13 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Saido Berahino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zulte-Waregem, strzelając gola w 16. minucie starcia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zulte-Waregem w 21. minucie spotkania, gdy Davy De Fauw zdobył z karnego drugą bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Jelle Vossen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gianni Bruno.

Na drugą połowę jedenastka Waasland-Beveren wyszła w zmienionym składzie, za Matthiasa Verretha wszedł Jakub Piotrowski. Trener Waasland-Beveren wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dina Sulę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Stefan Milošević.

W 57. minucie Marvin Baudry zastąpił Sandego Walsha.

W 65. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jelle Vossen z Zulte-Waregem. Asystę przy bramce zaliczył Saido Berahino.

Chwilę później trener Zulte-Waregem postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Damiena Marcqa. Na boisko wszedł Bassem Srarfi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie Beni Badibanga został zmieniony przez Thomasa Agyeponga, co miało wzmocnić jedenastkę Waasland-Beveren. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Saida Berahino na Mamadou Diarrę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zulte-Waregem w 79. minucie spotkania, gdy Gianni Bruno strzelił z rzutu karnego piątego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Waasland-Beveren i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Nordin Jackers
57′ Marvin Baudry
Maximiliano Caufriez87′
 21′ (k.) Davy De Fauw
Jur Schryvers90′
90′ Olivier Deschacht
Andrija Vukčević
Gideon Mensah
Aleksandar Vukotić
70′ Damien Marcq
Djihad Bizimana
Abdoulaye Sissako
Yuki Kobayashi
Cyle Larin
Matthias Verreth46′
 43′, 65′ Jelle Vossen
Stefan Milošević46′
 16′ 77′ Saido Berahino
Beni Badibanga74′
 79′ (k.) Gianni Bruno
Aboubakary Koita
Eike Bansen
Brent Gabriël
Marco Bürki
Alexis Gamboa
57′ Sandy Walsh
Denzel Jubitana
70′ Bassem Srarfi
Jakub Piotrowski46′
Henrik Rørvik Bjørdal
Thomas Agyepong74′
77′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Tuur Dierckx
Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Din Sula46′ 90′

Drużyna Zulte-Waregem była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.