Liga belgijska - 24. kolejka First Division A: KRC Genk - Royal Charleroi Sporting Club 1-0 (1-0)

W meczu 24. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 1 lutego, jedenastka KRC Genk wygrała ze Sportingiem Charleroi 1-0 (1-0). Mecz na Luminus Arena obejrzało 14 650 widzów.

P. Hroszovsky 39'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 55 starć drużyna KRC Genk wygrała 25 razy i zanotowała 20 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie kartkę dostał Steeven Willems z Sportinga Charleroi.

W 15. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu zdobył Patrik Hroszovsky dla drużyny KRC Genk. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Junya Ito.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Ali Gholizadeh, zawodnik Sportinga Charleroi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KRC Genk.

W 60. minucie kartką został ukarany Joakim Mæhle, piłkarz gospodarzy. W 62. minucie Ali Gholizadeh zastąpił Shamara Nicholsona.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolasa Penneteau ze Sportinga Charleroi, a w 80. minucie Ebere'a Onuachu z drużyny przeciwnej. W 71. minucie Massimo Bruno został zmieniony przez Jorisa Kayembe'a, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Charleroi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Hroszovskiego na Kristiana Thorstvedta. Trener Sportinga Charleroi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Henena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Maxime Busi.

Nicolas Penneteau63′
84′ Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
Maxime Busi80′
Sébastien Dewaest
Dorian Dessoleil
Jhon Janer Lucumí Bonilla
Núrio Domingos Matias Fortuna
60′ Joakim Mæhle Pedersen
Steeven Willems14′
15′ (k.) 90′ Jere Juhani Uronen
Mamadou Fall
 39′ 74′ Patrik Hroszovsky
Ali Gholizadeh43′ 62′
Dries Wouters
Massimo Bruno71′
80′ Ebere Paul Onuachu
Rémy Descamps
90′ Casper De Norre
Modou Diagne
84′ Jules Christ Eboue Kouassi
Stergos Marinos
74′ Kristian Thorstvedt