Liga belgijska - 24. kolejka First Division A: Club Brugge KV - Royal Antwerp FC 1-0 (0-0)

2 lutego na Jan Breydelstadion odbył się pojedynek 24. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i Royalu Antwerp. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Brugge 1-0. Na stadionie zasiadło 27 000 widzów.

24. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-02 14:30 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 27000 | Arbiter: E. Lambrechts
Club Brugge KV
Royal Antwerp FC
1
0
H. Vanaken 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół FC Brugge wygrał aż 15 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 27. a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Royalu Antwerp i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna FC Brugge wyszła w zmienionym składzie, za Emmanuela Dennisa wszedł Michael Krmenčík. W 58. minucie Koji Miyoshi zastąpił Kevina Mirallasa.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Royalu Antwerp doszło do zmiany. Steven Defour wszedł za Iva Rodriguesa. Trener FC Brugge postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Charles'a De Ketelaere'a i na pole gry wprowadził napastnika Siebe'a Schrijversa, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną bramkę meczu dla FC Brugge zdobył Hans Vanaken w 84. minucie. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Siebe Schrijvers.

Trener Royalu Antwerp wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Zinha Ganę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Buta. W 89. minucie w zespole FC Brugge doszło do zmiany. Matej Mitrović wszedł za Krepina Diattę. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Eduardowi Sobolowi z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta starcia.

Wesley Hoedt
90′ Eduard Sobol
Aurélio Gabriel Ulineia Buta87′
80′ Charles De Ketelaere
Alexis De Sart
Eder Alvarez-Balanta
Faris Dominguere Jenny Haroun
89′ Krépin Diatta
Koji Miyoshi58′
 84′ Hans Vanaken
Dieumerci Mbokani Bezua
Ruud Willem Vormer
Ivo Tiago dos Santos Rodrigues27′ 69′
27′ 46′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Didier Lamkel Zé
Ethan Shea Horvath
Jens Teunckens
89′ Matej Mitrović
Simen Kristiansen Juklerød
Federico Ricca Rostagnol
Steven Defour69′
Mats Rits
Lior Refaelov
46′ Michael Krmenčík
Manuel Benson Hedilazio
Ikoma Loïs Openda
Zinho Gano87′
80′ Siebe Schrijvers
Kevin Mirallas58′

Jedenastka FC Brugge była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.