Liga belgijska - 24. kolejka First Division A: Anderlecht Bruksela - Excel Mouscron 1-0 (0-0)

2 lutego na Lotto Park w Brukseli odbył się pojedynek 24. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i Exclu Mouscron. Mecz zakończył się zwycięstwem Anderlechtu Bruksela 1-0. Spotkanie obejrzało 18 000 widzów.

24. kolejka Belgia - First Division A
2020-02-02 18:00 | Stadion: Lotto Park | Widzów: 18000 | Arbiter: B. Van Driessche
RSC Anderlecht Bruksela
Royal Excel Mouscron
1
0
A. Colassin 70'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć jedenastka Exclu Mouscron wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Anderlechtu Bruksela zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Exclu Mouscron była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 22. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Anderlechtu Bruksela rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eliasa Cobbauta wszedł Killian Sardella. W 55. minucie Stipe Perica został zmieniony przez Marka Bakicia.

Jedynego gola meczu strzelił Antoine Colassin dla zespołu Anderlechtu Bruksela. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Peter Žulj.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Michelowi Vlapowi z Anderlechtu Bruksela. Była to 77. minuta pojedynku. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Anderlechtu Bruksela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Edo Kayembe, a murawę opuścił Francis Amuzu. Trzy minuty później w drużynie Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Zakaria Bakkali wszedł za Jeremego Doku.

Jean Butez
46′ Elias Cobbaut
Kevin Wimmer
90′ Francis Apelete Amuzu
Fabrice Olinga
 70′ Antoine Benjamin Colassin
Deni Hočko
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Frank Thierry Boya
77′ Michel Vlap
Benjamin Van Durmen80′
41′ Peter Žulj
Jonah Osabutey40′
90′ Jeremy Doku
Stipe Perica55′
Davy Roef
Vaso Vasić
Marco Kana
Alessandro Ciranni
46′ Killian Sardella
Jeremy Huyghebaert74′
90′ Zakaria Bakkali
Marko Bakić55′
Anouar Ait El Hadj
Aleix García Serrano80′
90′ Edo Kayembe
Enes Sağlık
Marko Pjaca
Alexandre Ippolito

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.