Liga belgijska - 23. kolejka First Division A: Standard Liege - KV Oostende 2-1 (0-0)

24 stycznia na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbył się mecz 23. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i KV Oostende. Starcie zakończyło się zwycięstwem Standardu Liege 2-1. Pojedynek obejrzało 26 402 widzów.

23. kolejka Belgia - First Division A
2020-01-24 20:30 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 26402 | Arbiter: J. Vergoote
J. Bataille 54'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań jedenastka KV Oostende wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Standardu Liege próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze KV Oostende nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Jelle Bataille. Asystę zanotował Ari Skúlason.

Trener KV Oostende wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sindrita Guriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Junior Sakala. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Sindritowi Guriemu, zawodnikowi KV Oostende. W 61. minucie za Samuela Bastiena wszedł Felipe Avenatti.

W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Ante Palaversie z drużyny gości. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce KV Oostende doszło do zmiany. Anton Tanghe wszedł za Michiela Jonckheerego. Chwilę później trener Standardu Liege postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Aleksandar Boljević, a murawę opuścił Maxime Lestienne.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mërgim Vojvoda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Standardu Liege, strzelając gola w 79. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mehdi Carcela-Gonzalez.

W 82. minucie Jelle Bataille został zmieniony przez Indego Boonena, co miało wzmocnić zespół KV Oostende. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mamadou Oularégo na Duje Czopa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie Konstantinos Laifis dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Gojko Cimirot.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Logan Ndenbe
 89′ Konstantinos Laifis
Brecht Capon
Zinho Vanheusden
Wout Faes
 79′ Mërgim Vojvoda
Goran Milović
Mehdi Carcela-Gonzalez
Ari Freyr Skúlason
74′ Maxime Lestienne
Jelle Bataille  54′ 82′
Selim Amallah
Renato Cardoso Porto Neto
61′ Samuel Bastien
Michiel Jonckheere71′
Gojko Cimirot
Ante Palaversa65′
83′ Mamadou Obbi Oularé
Indy Boonen82′
74′ Aleksandar Boljević
François Marquet
Nicolas Raskin
Ronald Alejandro Vargas Aranguren
61′ Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
Sindrit Guri56′ 60′
83′ Duje Czop
Amadou Sagna

Zespół Standardu Liege był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Standardu Liege żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.