Liga belgijska - 23. kolejka First Division A: Royal Antwerp FC - SV Zulte-Waregem 2-1 (1-1)

26 stycznia na Bosuilstadion w Deurnem odbyło się starcie 23. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i Zulte-Waregem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Royalu Antwerp 2-1. Pojedynek obejrzało 10 619 widzów.

G. Bruno 13'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Royalu Antwerp wygrał aż sześć razy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Zulte-Waregem nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Gianni Bruno. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Abdoulaye Sissako.

Zawodnicy Royalu Antwerp odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie Buta wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Iva Rodriguesa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dimitri Oberlin z zespołu gości. Była to 42. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 46. minucie kartką został ukarany Olivier Deschacht, piłkarz gości. Na drugą połowę drużyna Royalu Antwerp wyszła w zmienionym składzie, za Liora Refaelova wszedł Koji Miyoshi.

W 55. minucie Dimitri Oberlin został zmieniony przez Cyle'a Larina. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Damienowi Marcqowi z Zulte-Waregem. Niedługo później trener Zulte-Waregem postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Gideona Mensaha. Na boisko wszedł Sandy Walsh, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

A kibice Royalu Antwerp nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zinha Ganę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Manuel Benson. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. W 75. minucie w zespole Royalu Antwerp doszło do zmiany. Didier Lamkel wszedł za Stevena Defoura.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Royalu Antwerp w 77. minucie spotkania, gdy Dieumerci Mbokani strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Henrikowi Bjørdalowi, zawodnikowi Zulte-Waregem. W 85. minucie w jedenastce Zulte-Waregem doszło do zmiany. Mathieu De Smet wszedł za Damiena Marcqa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Olivier Deschacht46′
 33′ Aurélio Gabriel Ulineia Buta
Gideon Mensah74′
Alexis De Sart
Damien Marcq62′ 85′
75′ Steven Defour
Abdoulaye Sissako
46′ Lior Refaelov
Gianni Bruno  13′
 77′ (k.) Dieumerci Mbokani Bezua
Dimitri Joseph Oberlin Mfomo42′ 55′
75′ Manuel Benson Hedilazio
Marco Bürki
46′ Koji Miyoshi
Sandy Walsh74′
Amara Baby
Mathieu De Smet85′
75′ Zinho Gano
Visar Shala
75′ Didier Lamkel Zé
Jannes Van Hecke
Kevin Mirallas
Cyle Larin55′

Zespół Zulte-Waregem zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Zulte-Waregem przyznał cztery żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.