Liga belgijska - 23. kolejka First Division A: KV Kortrijk - Club Brugge KV 2-2 (1-2)

W pojedynku 23. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Kortrijk zremisowała z FC Brugge 2-2 (1-2). Mecz na Guldensporenstadion obejrzało 9 399 widzów.

23. kolejka Belgia - First Division A
2020-01-26 18:00 | Stadion: Guldensporenstadion | Widzów: 9399 | Arbiter: B. Van Driessche
F. Ricca 39'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 starć jedenastka FC Brugge wygrała 22 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Simon Deli. Asystę zanotował Ruud Vormer.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kortrijk: Hervé Kage'owi w 17. i Imohowi Ezekilowi w 31. minucie.

Zespół Kortrijk ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Federico Ricca.

Piłkarze Kortrijk szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie bramkę kontaktową zdobył Ilombé Mboyo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Hervé Kage.

Na drugą połowę drużyna Kortrijk wyszła w zmienionym składzie, za Imoha Ezekila, Erica Ocanseya weszli Terem Moffi, Faïz Selemani.

Zespół Kortrijk wyrównał wynik meczu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik ustalił Terem Moffi. Bramka padła po podaniu Kristofa D'Haene'a.

W 55. minucie kartkę dostał Ilombé Mboyo, piłkarz Kortrijk. Kibice FC Brugge nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Okereke'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Loïs Openda. Po godzinie gry arbiter przyznał kartkę Hannesowi Van der Bruggenowi z zespołu gospodarzy.

Na murawie, jak to często zdarzało się Kortrijk w tym sezonie, pojawił się Christophe Lepoint, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Hervé Kage'a. W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Federicowi Ricce, zawodnikowi gości. W tej samej minucie za Federica Riccę wszedł Eduard Sobol.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Petarowi Goluboviciowi z Kortrijk. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
86′ Petar Golubović
Matej Mitrović
Lucas Silva Melo
Federico Ricca Rostagnol  39′ 85′ 85′
Julien Ariel De Sart
Charles De Ketelaere
17′ 80′ Hervé Kage
Eder Alvarez-Balanta
61′ Hannes Van der Bruggen
Hans Vanaken
46′ Eric Ocansey
Ruud Willem Vormer
31′ 46′ Imoh Ezekiel
Ikoma Loïs Openda56′
 42′ 55′ Ilombé Mboyo
Eduard Sobol85′
80′ Christophe Lepoint
Thibault Vlietinck
46′  47′ Terem Igobor Moffi
Mats Rits
46′ Faïz Selemani
David Chidozie Okereke56′
Jovan Stojanović
Percy Muzi Tau

Przewaga jedenastki FC Brugge w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Kortrijk w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.