Liga belgijska - 22. kolejka First Division A: Sint-Truidense VV - KV Kortrijk 2-0 (0-0)

18 stycznia na Stayen w Sincie-Truidenie odbył się pojedynek 22. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i Kortrijk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Saint-Truidense 2-0. Mecz obejrzało 4 236 widzów.

A. De Bruyn 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 starcia jedenastka Kortrijk wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Brendan Hines-Ike, piłkarz gości.

Wysiłki podejmowane przez zespół Saint-Truidense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Facundo Colidio. Asystę zaliczył Alexandre De Bruyn.

W 65. minucie Imoh Ezekiel został zmieniony przez Terema Moffiego.

Niedługo później Alexandre De Bruyn wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saint-Truidense, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Facundo Colidio.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kortrijk doszło do zmiany. Christophe Lepoint wszedł za Erica Ocanseya. Po chwili trener Kortrijk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Jovan Stojanović, a murawę opuścił Ilombé Mboyo. Chwilę później trener Saint-Truidense postanowił wzmocnić linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Facunda Colidia. Na boisko wszedł Alan Sousa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 89. minucie w drużynie Saint-Truidense doszło do zmiany. Samuel Asamoah wszedł za Jordana Botakę. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Larry Azouni z Kortrijk. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Petar Golubović
89′ Jordan Rolly Botaka
Hervé Kage
 54′ 81′ Facundo Colidio
Hannes Van der Bruggen
Yuma Suzuki
Imoh Ezekiel65′
 65′ Alexandre De Bruyn
Vladimir Kovačević
89′ Samuel Asamoah
Abdul Jeleel Ajagun
Mory Konaté
Christophe Lepoint68′
81′ Allan Gonçalves Sousa
Terem Igobor Moffi65′
Tatsuya Ito
Jovan Stojanović77′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Kortrijk przyznał dwie żółte.

Zespół Saint-Truidense w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.