Liga belgijska - 22. kolejka First Division A: Sint-Truidense VV - KV Kortrijk 2-0 (0-0)

18 stycznia na Stayen w Sincie-Truidenie odbył się pojedynek 22. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i Kortrijk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Saint-Truidense 2-0. Mecz obejrzało 4 236 widzów.

18 stycznia  na Stayen w Sincie-Truidenie odbył się pojedynek  22. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense  i Kortrijk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Saint-Truidense 2-0. Mecz obejrzało 4 236 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 starcia jedenastka Kortrijk wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Brendan Hines-Ike, piłkarz gości.

Wysiłki podejmowane przez zespół Saint-Truidense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Facundo Colidio. Asystę zaliczył Alexandre De Bruyn.

W 65. minucie Imoh Ezekiel został zmieniony przez Terema Moffiego.

Niedługo później Alexandre De Bruyn wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saint-Truidense, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Facundo Colidio.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kortrijk doszło do zmiany. Christophe Lepoint wszedł za Erica Ocanseya. Po chwili trener Kortrijk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Jovan Stojanović, a murawę opuścił Ilombé Mboyo. Chwilę później trener Saint-Truidense postanowił wzmocnić linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Facunda Colidia. Na boisko wszedł Alan Sousa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 89. minucie w drużynie Saint-Truidense doszło do zmiany. Samuel Asamoah wszedł za Jordana Botakę. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Larry Azouni z Kortrijk. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Kortrijk przyznał dwie żółte.

Zespół Saint-Truidense w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

25 stycznia drużyna Saint-Truidense będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Royal Excel Mouscron Péruwelz. Natomiast 26 stycznia Club Brugge KV zagra z jedenastką Kortrijk na jej terenie.