Liga belgijska - 22. kolejka First Division A: Eupen - Sporting Charleroi 1-1 (1-1)

18 stycznia na Stadionie am Kehrweg odbyło się starcie 22. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Eupen i Sportinga Charleroi. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 2 458 widzów.

22. kolejka Belgia - First Division A
2020-01-18 18:00 | Stadion: Stadion am Kehrweg | Widzów: 2458 | Arbiter: W. Smet
KAS Eupen
Royal Charleroi Sporting Club
1
1
K. Musona 10'
M. Fall 5'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Sportinga Charleroi wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Sportinga Charleroi pokazała swoją wyższość. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Mamadou Fall. W zdobyciu bramki pomógł Ali Gholizadeh.

Piłkarze Eupen odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania wynik ustalił Knowledge Musona.

W 36. minucie sędzia pokazał kartkę Jordiemu Amatowi z Eupen. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Massimowi Brunonowi, zawodnikowi Sportinga Charleroi. W 67. minucie Flavio Ciampichetti został zmieniony przez Jona Bautistę.

Po chwili trener Sportinga Charleroi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Shamar Nicholson, a murawę opuścił Mamadou Fall. Trener Eupen postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Knowledge'a Musonę i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Bolingiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie sędzia przyznał kartkę Nuriowi Fortunie z drużyny gości.

W 83. minucie Massimo Bruno został zmieniony przez Davida Henena, co miało wzmocnić zespół Sportinga Charleroi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Danijela Miličevicia na Menna Kocha. W drugiej połowie nie padły gole.

Nicolas Penneteau
36′ Jordi Amat Maas
Mamadou Fall  5′ 73′
90′ Danijel Miličević
Ali Gholizadeh
Nils Schouterden
Marco Ilaimaharitra
 10′ 77′ Knowledge Musona
Ryota Morioka
67′ Flavio Germán Ciampichetti
Kaveh Rezaei
Romain Matthys
Rémy Descamps
Lambert Boris
Modou Diagne
90′ Menno Koch
Stergos Marinos
Jean Thierry Lazare Amani
Gaëtan Hendrickx
Carlos Apna Embalo
David Henen83′
67′ Jon Bautista Orgilles
Ken Nkuba Tshiend
77′ Jonathan Bolingi Mpangi Merikani
Shamar Nicholson73′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Eupen w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.