Liga belgijska - 21. kolejka First Division A: Sporting Charleroi - KV Oostende 5-0 (1-0)

W spotkaniu 21. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 27 grudnia, zespół Sportinga Charleroi wysoko wygrał z KV Oostende 5-0 (1-0). Mecz na Stade du Pays de Charleroi obejrzało 9 444 widzów.

21. kolejka Belgia - First Division A
2019-12-27 18:00 | Stadion: Stade du Pays de Charleroi | Widzów: 9444 | Arbiter: W. De Cremer
F. Tsadjout 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 starcia jedenastka Sportinga Charleroi wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Sportinga Charleroi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki KV Oostende była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Charleroi w 33. minucie spotkania, gdy Shamar Nicholson zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Kaveha Rezaeiego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga Charleroi.

Na drugą połowę jedenastka KV Oostende wyszła w zmienionym składzie, za Ronalda Vargasa, Renata Netę weszli Idrissa Sylla, Junior Sakala.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Shamar Nicholson ze Sportinga Charleroi.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie wynik na 3-0 podwyższył Mamadou Fall. Asystę zaliczył Massimo Bruno.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Charleroi w 72. minucie spotkania, gdy Marco Ilaimaharitra zdobył z karnego czwartą bramkę. W 73. minucie Kaveh Rezaei zastąpił Francka Tsadjouta.

Chwilę później trener KV Oostende postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Indy Boonen, a murawę opuścił Robbie D'Haese. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Andrewowi Hjulsagerowi z zespołu gości. Była to 80. minuta meczu.

Niedługo później Franck Tsadjout wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Charleroi, strzelając kolejnego gola w 81. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mamadou Fall.

Chwilę później trener Sportinga Charleroi postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Marca Ilaimaharitrę. Na boisko wszedł Gaëtan Hendrickx, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Sportinga Charleroi doszło do zmiany. David Henen wszedł za Mamadou Falla. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Kévin Vandendriessche
 58′ 82′ Mamadou Fall
Ronald Alejandro Vargas Aranguren46′
Massimo Bruno
Jelle Bataille
 72′ (k.) 82′ Marco Ilaimaharitra
Renato Cardoso Porto Neto46′
Ryota Morioka
Robbie D'Haese78′
73′ Kaveh Rezaei
Andrew Hjulsager80′
 33′, 51′ Shamar Nicholson
Ante Palaversa
Rémy Descamps
William Dutoît
Gjoko Zajkov
Vieux Yaya Sané
82′ Gaëtan Hendrickx
Indy Boonen78′
82′ David Henen
François Marquet
Enes Sağlık
Sindrit Guri
Anthony Descotte
Junior Fashion Sakala46′
73′  81′ Franck Tsadjout
Idrissa Sylla46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom KV Oostende pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.