Liga belgijska - 20. kolejka First Division A: Sint-Truidense VV - Royal Antwerp FC 1-1 (0-0)

W starciu 20. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 22 grudnia, jedenastka Saint-Truidense zremisowała z Royalem Antwerp 1-1 (0-0). Mecz na Stayen w Sincie-Truidenie obejrzało 5 679 widzów.

L. Refaelov 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Drużyna Saint-Truidense wygrała aż 18 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko osiem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Saint-Truidense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W piątej minucie na plac gry wszedł Alan Sousa, a murawę opuścił Steve De Ridder.

W 57. minucie Manuel Benson został zmieniony przez Kevina Mirallasa. W 66. minucie w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Facundo Colidio wszedł za Nelsona Balongo.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Samuela Asamoaha, piłkarza gospodarzy. Trener Royalu Antwerp wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Amarę Baby'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ivo Rodrigues. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 79. minucie arbiter przyznał kartkę Dinowi Arslanagicowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saint-Truidense w 87. minucie spotkania, gdy Yuma Suzuki strzelił pierwszego gola. W samej końcówce pojedynku sędzia pokazał kartkę Wesleyowi Hoedtowi, piłkarzowi Royalu Antwerp.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w zespole Saint-Truidense za Eltona Acolatsego wszedł Mathieu Troonbeeckx, a w jedenastce Royalu Antwerp Ritchie De Laet zmienił Simena Kristiansena. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia Lior Refaelov wyrównał wynik meczu z karnego. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Sinan Bolat
89′ Elton Acolatse
Dino Arslanagić79′
Pol García Tena
Ritchie Ria Alfons De Laet89′
Samy Mmaee Nwambeben
Wesley Hoedt89′
75′ Samuel Asamoah
Zinho Gano
66′ Nelson Felix Balongo Lissondja Vha
Manuel Benson Hedilazio57′
 87′ Yuma Suzuki
Ivo Tiago dos Santos Rodrigues76′
5′ Steve De Ridder
Didier Lamkel Zé
Tibo Herbots
Jens Teunckens
89′ Mathieu Troonbeeckx
Martin Hongla
66′ Facundo Colidio
Amara Baby76′
5′ Allan Gonçalves Sousa
Kevin Mirallas57′

Jedenastka Royalu Antwerp zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Saint-Truidense otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.