Liga belgijska - 20. kolejka First Division A: KAA Gent - Club Brugge KV 1-1 (0-0)

W spotkaniu 20. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 22 grudnia, drużyna KAA Gent zremisowała z FC Brugge 1-1 (0-0). Mecz na GHELAMCO-arena obejrzało 20 000 widzów.

E. Dennis 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 73 razy. Jedenastka FC Brugge wygrała aż 37 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 22.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 35. minucie za Percy'ego Taua wszedł Charles De Ketelaere.

Na drugą połowę zespół FC Brugge wyszedł w zmienionym składzie, za Federica Riccę wszedł Eduard Sobol.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 57. minucie spotkania, gdy Emmanuel Dennis strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Eduard Sobol.

W 59. minucie sędzia ukarał kartką Laurenta Depoitre'a, piłkarza gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się KAA Gent w tym sezonie, pojawił się Alessio Castro-Montes, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 61. minucie Carla Lustiga. W 65. minucie w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Giorgi Kvilitaia wszedł za Laurenta Depoitre'a.

Chwilę później trener FC Brugge postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matsa Ritsa wszedł Eder Alvarez-Balanta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół FC Brugge nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Jonathan David z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy KAA Gent odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie Vadis Odjidja-Ofoe wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Jonathan David.

Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 88. minucie w zespole KAA Gent doszło do zmiany. Roman Bezus wszedł za Vadisa Odjidja-Ofoego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Simon Mignolet
61′ Carl Mikael Lustig
Krépin Diatta
 73′ 86′ 88′ Vadis Odjidja-Ofoe
Mats Rits70′
Elisha Owusu
Hans Vanaken
60′ 65′ Laurent Depoitre
Ruud Willem Vormer
Roman Yaremchuk
Percy Muzi Tau35′
71′ Jonathan Christian David
Emmanuel Bonaventure Dennis  57′
Colin Coosemans
Ethan Shea Horvath
Nana Akwasi Asare
Odilon Kossounou
61′ Alessio Castro-Montes
Eduard Sobol46′
88′ 90′ Roman Bezus
Eder Alvarez-Balanta70′ 89′
Giorgi Chakvetadze
Charles De Ketelaere35′
65′ Giorgi Kvilitaia
David Chidozie Okereke
Dylan Mbayo
Siebe Schrijvers

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny KAA Gent, mimo że oddała ona siedem celnych strzałów. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze KAA Gent otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.