Liga belgijska - 2. kolejka First Division A: Standard Liege - SV Zulte-Waregem 4-0 (2-0)

W meczu 2. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 3 sierpnia, zespół Standardu Liege wysoko wygrał z Zulte-Waregem 4-0 (2-0). Mecz na Stade Maurice Dufrasne w Liège obejrzało 25 778 widzów.

2. kolejka Belgia - First Division A
2019-08-03 18:00 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 25778 | Arbiter: N. Verboomen
R. Emond 69',75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Zulte-Waregem wygrał 14 razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W drugiej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Zulte-Waregem Sandy Walsh.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Henrikowi Bjørdalowi z Zulte-Waregem. Była to 44. minuta spotkania.

Zespół Zulte-Waregem ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry trafił Maxime Lestienne. Asystę zaliczył Gojko Cimirot.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Olivier Deschacht osłabiając tym samym zespół Zulte-Waregem. Drugą połowę drużyna Zulte-Waregem rozpoczęła w zmienionym składzie, za Henrika Bjørdala, Sandego Walsha weszli Mikael Soisalo, Damien Marcq.

W 52. minucie w zespole Zulte-Waregem doszło do zmiany. George Timotheou wszedł za Lukę Zarandię.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Standardu Liege w 69. minucie spotkania, gdy Renaud Emond strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Maxime Lestienne.

W 71. minucie Gojko Cimirot został zmieniony przez Merveille'a Bokadiego. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Gianniego Brunona, zawodnika gości. W 73. minucie w drużynie Standardu Liege doszło do zmiany. Anthony Limbombe wszedł za Maxime'a Lestienne'a.

Niedługo później Renaud Emond wywołał eksplozję radości wśród kibiców Standardu Liege, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Mehdi Carcela-Gonzalez.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu w zespole Standardu Liege doszło do zmiany. Aleksandar Boljević wszedł za Mehdiego Carcelę-Gonzaleza. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Ewoud Pletinckx
84′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Sandy Walsh 2′ (samob.) 46′
 45′ 73′ Maxime Lestienne
Omar Govea
Selim Amallah
Luka Zarandia52′
Samuel Bastien
Cyle Larin
71′ Gojko Cimirot
Henrik Rørvik Bjørdal44′ 46′
 69′, 75′ Renaud Emond
Gianni Bruno72′
Vanja Milinković Savić
Sammy Bossut
Senna Malik Miangué
Cameron Humphreys
71′ Merveille Bope Bokadi
George Timotheou52′
84′ Aleksandar Boljević
Mathieu De Smet
Reginal Goreux
Damien Marcq46′
73′ Anthony Limbombe Ekango
Mikael Soisalo46′
Duje Czop
Nikos Kainourgios

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Zulte-Waregem wręczył dwie żółte i jedną czerwoną.