Liga belgijska - 2. kolejka First Division A: KV Oostende - Cercle Brugge KSV 3-1 (2-1)

3 sierpnia na Versluys Arena odbyło się spotkanie 2. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Oostende i Cercle Brugge. Mecz zakończył się zwycięstwem KV Oostende 3-1. Na stadionie zasiadło 5 487 widzów.

I. Saadi 7'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Cercle Brugge wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Cercle Brugge nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Idriss Saadi. Sytuację bramkową stworzył Kylian Hazard.

W 27. minucie za Ronalda Vargasa wszedł Junior Sakala. Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Jordi Mboula z Cercle Brugge. Była to 28. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę KV Oostende w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Sindrit Guri. Przy zdobyciu bramki asystował Robbie D'Haese.

W 40. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cercle Brugge Idriss Saadi.

W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jordi Mboula z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 28. minucie. W 63. minucie w zespole Cercle Brugge doszło do zmiany. Stephane Omeonga wszedł za Idrissa Saadiego.

Trener Cercle Brugge postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Stefa Peetersa i na pole gry wprowadził napastnika Aboubakary'ego Kantégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 68. minucie Andrew Hjulsager został zmieniony przez Michiela Jonckheerego, a za Robbiego D'Haese'a wszedł na boisko Indy Boonen, co miało wzmocnić drużynę KV Oostende. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kévina Hoggasa na Oliviera Demana.

Dopiero w drugiej połowie Sindrit Guri wywołał eksplozję radości wśród kibiców KV Oostende, zdobywając kolejną bramkę w 87. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Juniora Sakali.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Aldom Deuro
80′ Robbie D'Haese
Kévin Hoggas72′
68′ Andrew Hjulsager
Rominigue Kouamé N'Guessan
Ante Palaversa
Stef Peeters64′
Kévin Vandendriessche
Jordi Mboula Queralt28′ 54′
27′ Ronald Alejandro Vargas Aranguren
Idriss Saadi  7′ 40′ (samob.) 63′
 32′, 87′ Sindrit Guri
Kylian Hazard
Jordy Schelfhout
Guillaume Hubert
Logan Ndenbe
Zohran Ludovic Bassong
80′ Indy Boonen
Olivier Deman72′
68′ Michiel Jonckheere
Johanna Ochieng Omolo
François Marquet
Stephane Omeonga63′
Nicolas Rajsel
Charles Vanhoutte
27′ Junior Fashion Sakala
Aboubakary Kanté64′

Arbiter nie ukarał zawodników KV Oostende żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.