Liga belgijska - 2. kolejka First Division A: KRC Genk - Oud-Heverlee Leuven 1-1 (0-0)

15 sierpnia na Luminus Arena odbył się pojedynek 2. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KRC Genk i Oud-Heverlee. Mecz zakończył się remisem 1-1.

T. Henry 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół KRC Genk wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Driesowi Woutersowi z zespołu gospodarzy. Była to siódma minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna KRC Genk wyszła w zmienionym składzie, za Matsa Moellera wszedł Ebere Onuachu.

Na początku drugiej połowy to piłkarze KRC Genk otworzyli wynik. W 55. minucie bramkę zdobył Junya Ito. Asystę zaliczył Joakim Mæhle.

W 59. minucie arbiter przyznał kartkę Pierre'owi-Yvesowi Ngawie z Oud-Heverlee. W tej samej minucie Daan Vekemans został zmieniony przez Yannicka Aguemona. Po godzinie gry w jedenastce KRC Genk doszło do zmiany. Jules Kouassi wszedł za Théo Bongondę.

W następstwie utraty gola trener Oud-Heverlee postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Isaaca Asante'a i na pole gry wprowadził napastnika Yohana Croizeta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 76. minucie w zespole KRC Genk doszło do zmiany. Erik Nygren wszedł za Cyriela Dessersa.

Zawodnicy Oud-Heverlee odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie gola wyrównującego strzelił Thomas Henry.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Oud-Heverlee doszło do zmiany. Olivier Myny wszedł za Thibaulta Vlietincka. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Xavier Mercier
46′ Mats Moeller Daehli
Isaac Asante64′
7′ Dries Wouters
David Hubert
76′ Cyriel Dessers
Kamal Sowah
62′ Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Thomas Henry  85′
 55′ Junya Ito
Olivier Myny88′
62′ Jules Christ Eboue Kouassi
Tom Van Hyfte
Luca Oyen
Yannick Aguemon59′
76′ Erik Benjamin Nygren
Yohan Croizet64′
46′ Ebere Paul Onuachu
Jérémy Perbet

Przewaga zespołu KRC Genk w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.