Liga belgijska - 2. kolejka First Division A: Kortrijk - Sporting Charleroi 1-1 (0-1)

W starciu 2. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół Kortrijk zremisował ze Sportingiem Charleroi 1-1 (0-1). Mecz na Guldensporenstadion obejrzało 5 717 widzów.

2. kolejka Belgia - First Division A
2019-08-03 20:00 | Stadion: Guldensporenstadion | Widzów: 5717 | Arbiter: J. Boterberg
KV Kortrijk
Royal Charleroi Sporting Club
1
1
I. Mboyo 79'
R. Morioka 30'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów jedenastka Kortrijk wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Kortrijk: Imohowi Ezekilowi w 14. i Andriemu Batsuli w 29. minucie.

W tym czasie to piłkarze Sportinga Charleroi otworzyli wynik. Po pół godzinie gry z karnego bramkę zdobył Ryota Morioka.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sporting Charleroi: Marcowi Ilaimaharitrze w 40. minucie i Ryocie Morioce w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga Charleroi.

Na drugą połowę jedenastka Kortrijk wyszła w zmienionym składzie, za Andriego Batsulę wszedł Ilombé Mboyo. W 54. minucie Elohim Rolland został zastąpiony przez Abdula Ajaguna.

Po chwili trener Sportinga Charleroi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Adamę Niane'a. Na boisko wszedł Chris Bedia, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie Ryota Morioka został zmieniony przez Gaëtana Hendrickksa, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Charleroi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Imoha Ezekila na Hervé Kage'a.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 92 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 79. minucie Ilombé Mboyo wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Julien De Sart.

W 89. minucie w jedenastce Sportinga Charleroi doszło do zmiany. David Henen wszedł za Massima Brunona. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Nicolas Penneteau
29′ 46′ Andrii Batsula
Cristophe Diandy
54′ Elohim Rolland
Mamadou Fall
Hannes Van der Bruggen
Marco Ilaimaharitra40′
14′ 73′ Imoh Ezekiel
Steeven Willems
54′ Abdul Jeleel Ajagun
Gaëtan Hendrickx72′
Larry Azouni
David Henen89′
73′ Hervé Kage
Chris Vianney Bedia63′
46′  79′ Ilombé Mboyo
Jérémy Louis Perbet

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.