Liga belgijska - 2. kolejka First Division A: KAA Gent - KV Kortrijk 1-2 (0-1)

15 sierpnia na GHELAMCO-arena odbyło się spotkanie 2. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KAA Gent i Kortrijk. Mecz zakończył się zwycięstwem Kortrijk 2-1.

H. Van der Bruggen 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 61 razy. Drużyna KAA Gent wygrała aż 34 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 14.

Już w pierwszych minutach drużyna KAA Gent próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Kortrijk nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie Terem Moffi dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Christophe'a Lepointa.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Yevhenii Makarenko z Kortrijk. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kortrijk.

Na drugą połowę zespół KAA Gent wyszedł w zmienionym składzie, za Elishę Owusu wszedł Laurent Depoitre. W 54. minucie Niklas Dorsch został zastąpiony przez Romana Bezusa.

W 58. minucie w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Tim Kleindienst wszedł za Dogbole'a Niangbo.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Plastun. Asystę zanotował Sven Kums.

W 60. minucie w drużynie Kortrijk doszło do zmiany. Pape Guèye wszedł za Terema Moffiego. Trener Kortrijk postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Christophe'a Lepointa i na pole gry wprowadził napastnika Faïza Selemaniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Hannes Van der Bruggen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kortrijk, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Ilombé Mboyo.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Kortrijk doszło do zmiany. Abdul Ajagun wszedł za Ilombé Mboya. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Petar Golubović
 59′ Igor Plastun
Lucas Rougeaux
54′ Niklas Bernd Dorsch
Christophe Lepoint77′
Sven Kums
Yevhenii Makarenko45′
Vadis Odjidja-Ofoe
Hannes Van der Bruggen  83′
46′ Elisha Owusu
Terem Igobor Moffi  22′ 60′
Roman Yaremchuk
Eric Ocansey
58′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Abdul Jeleel Ajagun90′
54′ Roman Bezus
Loïc Ritière
Sulayman Marreh
Brice Verkerken
46′ Laurent Depoitre
Pape Habib Guèye60′
58′ Tim Kleindienst
Faïz Selemani77′

Przewaga drużyny KAA Gent w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Kortrijk przyznał jedną żółtą.