Liga belgijska - 2. kolejka First Division A: Excel Mouscron - KV Mechelen 0-1 (0-1)

W starciu 2. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Exclu Mouscron przegrał z KV Mechelen 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Stade Le Canonnier.

N. Storm 9'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna KV Mechelen wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w ósmej minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Exclu Mouscron: Nemani Antonovowi i Hervé Koffiemu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Mechelen w dziewiątej minucie spotkania, gdy Nikola Storm strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KV Mechelen.

Między 47. a 48. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom KV Mechelen i jedną drużynie przeciwnej. W 59. minucie Aster Vranckx został zastąpiony przez Igora Rincka.

W 78. minucie Beni Badibanga został zmieniony przez Enesa Sağlıka, a za Imada Faraja wszedł na boisko Serge Tabekou, co miało wzmocnić jedenastkę Exclu Mouscron. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Storm na Onura Kayę. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole KV Mechelen doszło do zmiany. Jordi Vanlerberghe wszedł za Williama Toguiego. W tej samej minucie w jedenastce Exclu Mouscron doszło do zmiany. Cedric Omoigui wszedł za Virgiliu Postolachiego.

W 86. minucie sędzia ukarał kartką Gaëtana Coucke'a, zawodnika KV Mechelen. W drugiej połowie nie padły bramki.

KV Mechelen
8′ Hervé Kouakou Koffi
Gaëtan Coucke86′
Saad Agouzoul
Lucas Bijker
8′ Nemanja Antonov
Rocky Bushiri Kisonga48′
Eric Junior Bocat
Issa Kaboré
Alessandro Ciranni
Thibault Peyre
48′ Marko Bakić
Geoffry Hairemans
Deni Hočko
Rob Schoofs
Jean Emile Junior Onana Onana
Joachim Van Damme47′
78′ Imad Faraj
Aster Vranckx59′
84′ Virgiliu Postolachi
William Togui84′
78′ Beni Badibanga
Nikola Storm  9′ (k.) 80′
Nick Gillekens
Sofiane Bouzian Hassan
Dimitri Mohamed
Sheldon Michael Louis Bateau
78′ Enes Sağlık
Jules Van Cleemput
Benjamin Van Durmen
Jordi Vanlerberghe84′
84′ Cedric Omoigui
Siemen Voet
78′ Serge Tabekou
Onur Kaya80′
Agim Zeka
Igor Alberto Rinck de Camargo59′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.