Liga belgijska - 2. kolejka First Division A: Club Brugge KV - Sint-Truidense VV 6-0 (4-0)

2 sierpnia na Jan Breydelstadion odbyło się spotkanie 2. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i Saint-Truidense. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Brugge 6-0. Na stadionie stawiło się 24 600 widzów.

2. kolejka Belgia - First Division A
2019-08-02 20:30 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 24600 | Arbiter: N. Laforge
S. Schrijvers 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki drużyna FC Brugge wygrała 26 razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 16. minucie spotkania, gdy David Okereke zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Saint-Truidense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 19. minucie David Okereke ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki pomagał Simon Deli.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Polowi Garcíi z drużyny gości. Była to 23. minuta pojedynku.

Niedługo później Hans Vanaken wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ruud Vormer.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Percy Tau. Asystę zanotował David Okereke.

Na drugą połowę zespół Saint-Truidense wyszedł w zmienionym składzie, za Nelsona Balongo wszedł Yohan Boli. W 56. minucie w drużynie Saint-Truidense doszło do zmiany. Wataru Endo wszedł za Stana Van Dessla.

W 64. minucie żółtą kartkę obejrzał Thibault De Smet z Saint-Truidense. W 65. minucie David Okereke zastąpił Siebe'a Schrijversa. W 67. minucie żółtą kartką został ukarany Mats Rits, piłkarz gospodarzy.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Nguyễn Công Phượng wszedł za Alexandre'a De Bruyna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 72. minucie spotkania, gdy Emmanuel Dennis strzelił piątego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Ruud Vormer.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Saint-Truidense: Yohan Bolemu w 73. i Jorge Teixeirze w 75. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 83. minucie spotkania, gdy Siebe Schrijvers strzelił szóstego gola. Bramka padła po podaniu Thibaulta Vlietincka.

W 89. minucie czerwoną kartkę obejrzał Loïs Openda, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-0.

Pol García Tena23′
67′ Mats Rits
Samuel Asamoah
 38′ Hans Vanaken
Jordan Rolly Botaka
Ruud Willem Vormer
Stan Van Dessel56′
 16′, 19′ 65′ David Chidozie Okereke
Nelson Felix Balongo Lissondja Vha46′
 72′ 73′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Alexandre De Bruyn70′
 43′ 81′ Percy Muzi Tau
Wataru Endo56′
81′ Thibault Vlietinck
Hamza Massoudi
Sofyan Amrabat
Công Phượng Nguyễn70′
73′ 89′ Ikoma Loïs Openda
Yohan Boli46′ 73′
65′  83′ Siebe Schrijvers
Allan Gonçalves Sousa

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Saint-Truidense przyznał cztery żółte.